Zavrieť

Porady

adhd vysoký stupeň

prosím mamičky ktoré majú skúsenosť s liekom CONCERTA prosím napíšte
Mám syna v nemocnici dnes mu začali dávať tento liek.Mala som nutkanie ho zobrať domov.
Lekárka ma zabrzdila vraj ked mu neumožním zvládnuť tento stav liekmi, tak mu ublížim,
a bude to horšie a horšie.Našla som na internete výskum o pygnocenole (výťažok z kôry ihličnanov)
Vraj je tiež na ADHD máte s tým skúsenosť?Concerta sa mi nepáči je to narkotikum 2 triedy.

dakujem za odpoved Miroslava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Kedysi som čítal jednu knihu, v ktorej sa písalo ako si farmaceutický priemysel najíma psychiatrov, ktorí zasadajú raz za 4 roky a vymýšľajú psychické poruchy, aby získali pacientov pre nové lieky. Takto nejako vznikol aj ADHD.
    Za mojich detských čias (bolo to už dávnejšie), boli tiež neposedné deti ale nebolo ani chýru o nejakom ADHD syndróme a nik ich neliečil. Radšej budem mať neposedné dieťa ako doň pchať chémiu, ktorá ho oblbuje a ničí mozog. Toľko môj názor.

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    Čo vlastne riešiš v nemocnici so synom?

    viki2 je offline (nepripojený) viki2

    viki2
    pracujem v detskom domove, tiež máme chlapca, čo užíva Concertu 2mg 1x denne (ráno), chlapec má diagnostikované ADHD, poruchy správania, viackrát ležal na pedopsychiatrii z dôvodu, že nebol dobre nastavený na lieky.....na Concerte je už cca 4-5 mesiacov (presne si nepamätám) a jeho stav sa zlepšil dosť výrazne...pri režimovaní je zvládnutelný, dokáže obsedieť pri činnosti (cca 1/2 - 1 hod), činnosti dokáže dotiahnuť do konca......ja sa však k danej otázke vyjadrujem ako vychovávateľka, nie ako matka..........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.