Zavrieť

Porady

danova kontrola a triedny nepriatel

Ohlasili sa nam na vykon dan.kontroly na daň z príjmov FO za rok 2004. Pýtam sa, či je mojou povinnostou ku inventúrnym kartám ihneď, alebo až po vyzvaní doložiť aj faktúry. No že či mam byť hned velmi iniciativna, alebo nemusim. A tiež potom, či mam hned odovzdat ku tomu aj zoznam dlhodobého majetku, resp. inventúrny supis dlhodobého majetku? Nemam skusenosti. Nechcem byt drza, ale ani ako som uz spominala - iniciativna, čo niekedy može byt horsie ako triedny nepriatel
Usporiadat
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Daňový úrad pri oznámení o začatí daňovej kontroly spravidla aj uvádza aký okruh dokladov od daňovníka požaduje. Zrejme v tomto prípade tak nebolo.
Ku kontrole by som predložil všetky doklady, ktoré viem, že majú byť predložené, teda samozrejme aj všetky inventarizácie majetku a záväzkov. U dlhodobého majetku aj odpisové plány, resp. karty.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
aktaK
Ohlasili sa nam na vykon dan.kontroly na daň z príjmov FO za rok 2004. Pýtam sa, či je mojou povinnostou ku inventúrnym kartám ihneď, alebo až po vyzvaní doložiť aj faktúry. No že či mam byť hned velmi iniciativna, alebo nemusim. A tiež potom, či mam hned odovzdat ku tomu aj zoznam dlhodobého majetku, resp. inventúrny supis dlhodobého majetku? Nemam skusenosti. Nechcem byt drza, ale ani ako som uz spominala - iniciativna, čo niekedy može byt horsie ako triedny nepriatel

Nebuď zbytočne iniciatívna .
Priprav im :

VPD
PPD
BV
Došlé faktúry
Odoslané faktúry

Všetky zmluvy , ktoré sa týkali roku 2004/nájomá,lízingová,zmluvy o dielo,kúpne zmluvy , sprostredkovateľské zmluvy , no proste všetky

Peňažný denník
Evidencia záväzkov
Evidencia pohľadávok
Vytlač im výpočet odpisov za príslušný rok, inventúru HIM
Inventúru zásob k 31.12.2004
Pokladničnú knihu
Autoprevádzku

A ak budú potrebovať niečo iné , tak Ťa o to požiadajú a Ty to predložíš .
Len treba zachovať kľud a rozvahu a nedať im najavo , že sa traseš. Kľudne , slušne a budeš vidieť , že aj oni sú len ľudia ako my .
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Ale tiez či mam predlozit aj tie faktury, nakolko su pozakladane v minulých obdobiach. To znamena, ci automaticky ich mam vyhladat a prilozit ku kartam, alebo nemusim. A tiez este, kto sa podpise pod Inventurny supis majetku (je tam spominana inventarizacna komisia a tiez zodpovedny pracovnik), ked v tomto roku nemal zamestnancov, len samotny jeden majitel - zivnostnik.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=aktaK]Ale tiez či mam predlozit aj tie faktury, nakolko su pozakladane v minulých obdobiach. Dáš, keď si vyžiadajú.
To znamena, ci automaticky ich mam vyhladat a prilozit ku kartam, alebo nemusim. A tiez este, kto sa podpise pod Inventurny supis majetku (je tam spominana inventarizacna komisia a tiez zodpovedny pracovnik), ked v tomto roku nemal zamestnancov, len samotny jeden majitel - zivnostnik.Podpisuje živnostník. Je súčasne živnostník a aj "všetky komisie".
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
aktaK
Ale tiez či mam predlozit aj tie faktury, nakolko su pozakladane v minulých obdobiach. To znamena, ci automaticky ich mam vyhladat a prilozit ku kartam, alebo nemusim. A tiez este, kto sa podpise pod Inventurny supis majetku (je tam spominana inventarizacna komisia a tiez zodpovedny pracovnik), ked v tomto roku nemal zamestnancov, len samotny jeden majitel - zivnostnik.
Záleží od Teba , či si ich pripravíš . Ak by sa im niečo nepozdávalo , tak si ich vyžiadajú . Ja som ich nevyberala a ani sa nepýtali na fa o zakúpení HIM . Len si skontrolovali výpočet odpisov .

Ale , ber to s rezervou , každý daniar je iný .
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Zita5
Nebuď zbytočne iniciatívna .
Priprav im :

VPD
PPD
BV
Došlé faktúry
Odoslané faktúry

Všetky zmluvy , ktoré sa týkali roku 2004/nájomá,lízingová,zmluvy o dielo,kúpne zmluvy , sprostredkovateľské zmluvy , no proste všetky

Peňažný denník
Evidencia záväzkov
Evidencia pohľadávok
Vytlač im výpočet odpisov za príslušný rok, inventúru HIM
Inventúru zásob k 31.12.2004
Pokladničnú knihu
Autoprevádzku

A ak budú potrebovať niečo iné , tak Ťa o to požiadajú a Ty to predložíš .
Len treba zachovať kľud a rozvahu a nedať im najavo , že sa traseš. Kľudne , slušne a budeš vidieť , že aj oni sú len ľudia ako my .
medzitym som dostala odpoved, dakujem .
este sa spytam, preco zmluvy? On prenajima administr.budovu, kakze aj tie zmluvy, co ma medzi nim a najomnikmi?
Boze, ja som nikdy nerobila evidenciu zavazkov a pohladavok. Nestaci dniha doslych a odoslanych faktur, tam to to v podstate vsetko je. Inac on zavazky nema, vsetko vzdy promtne a do bodky uhradi.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=aktaK]medzitym som dostala odpoved, dakujem .
este sa spytam, preco zmluvy? On prenajima administr.budovu, kakze aj tie zmluvy, co ma medzi nim a najomnikmi?V zmluvách sú vyjadrené aj vzájomné finančné vzťahy, napríklad aj ktor znáša náklady na prevádzkovú údržbu a opravy.
Boze, ja som nikdy nerobila evidenciu zavazkov a pohladavok. Nestaci dniha doslych a odoslanych faktur, tam to to v podstate vsetko je. Inac on zavazky nema, vsetko vzdy promtne a do bodky uhradi. Kým to uhradil, bol to jeho neuhradený záväzok. Okrem fakturačného styku sú ďalšími záväzkami napr. poistné za vozidlo, leasing, splátky niečoho, splácanie úveru ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
aktaK
medzitym som dostala odpoved, dakujem .
este sa spytam, preco zmluvy? On prenajima administr.budovu, kakze aj tie zmluvy, co ma medzi nim a najomnikmi?
Boze, ja som nikdy nerobila evidenciu zavazkov a pohladavok. Nestaci dniha doslych a odoslanych faktur, tam to to v podstate vsetko je. Inac on zavazky nema, vsetko vzdy promtne a do bodky uhradi.
Veďto je evidencia . Aby si tam mala poznačené dátum prijatia a odoslania úhrad , a akým dokladom to bolo zaúčtované . To neva , že nemá záväzky , ale Ty musíš predložiť záväzky všeobecne za rok 2004 - evidenciu - podľa Teba knihu

Nájomné zmluvy určite .
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

A tiez sa priznam, mali sme ku 2 budovam technicke zhodnotenie. A mne to system akosi nebral, nevedela som tam navysit OC o to technicke zhodnotenie a tak som na to vystavila 3 samostatne karty ( po tri roky kazdy rok jednu), ale odpisy som dodrzala tak ako mali byt, ale zaokruhlenim kazda karta smerom hore, takze asi 3 koruny mi tam nesedia. Co s tym? Mam sa priznat aka som blba ja viem ze to malo byt sucastou tej jednej karty. Alebo rucne vystavit karty tak ako mali byt v tom roku, proste to zlucit.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bolo by dobré , aby so dopredu nič nerozprávala , kde máš chybu , na to sú tam , aby to našli . Nič neprerábaj .
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Nechal by som to už tak. Podstatu máš dobrú - správne zúčtovanie. Neskreslila si daňový základ a pradepodobne si si to urobila tak, aby to bolo prehľadné..
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Zitka - si šikovnejšia!
Alebo že by som mal pomalší internet? Nie - vyhováram sa
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

dakujem Vam vsetkym medzitym velmi pekne. aj za tu trpezlivost. kiezby som Vám aj ja raz pomohla.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=aktaK]dakujem Vam vsetkym medzitym velmi pekne. aj za tu trpezlivost. kiezby som Vám aj ja raz pomohla. ... a Zitke by som dal bod za komplexnosť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=STRELEC]
aktaK
dakujem Vam vsetkym medzitym velmi pekne. aj za tu trpezlivost. kiezby som Vám aj ja raz pomohla. ... a Zitke by som dal bod za komplexnosť.

Strelec , ako mne , však sme sa dopĺnali navzájom . To by nebolo spravodlivé .


Vieš , som v tom doma :p :p , ale práve teraz prežívam DK , ale v pohode , dáko sa daniari okolo mňa točia , zrejme mám dobrý rok .
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=Zita5][quote=STRELEC]
...To by nebolo spravodlivé .... Ale bolo! .... dáko sa daniari okolo mňa točia , zrejme mám dobrý rok . Aj ja. Od októbra som mal 5 kontrol u FO! Najviac ma dojala pani, ktorá silou-mocou chcela 24.01.!!! prejednávať kontrolu. Ani náhodou!!!
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Este raz dakujem. Je mi to trapne ze len beriem a nedavam...
Po kontrole sa ozvem a dam Vám vediet, na co mi neprisli, respektive, na co vsetko mi prisli. No a ked sa neozvem, tak som si to hodila
Precizna sice som, az velmi, ale zaroven vidim, ze vela veci mi unika a odkedy so na Porade som skor aktak, ako katka...

este dodam, asi po 8 mesiacoch som sa odvazila na Poprade na nieco sa opytat.
Jeden skusajuci na VS nam totiz povedal: a teraz sa pytajte a podla toho ako sa spytate, ja budem vediet ako na tom ste. a nepytal sa nikto
Naposledy upravil aktaK : 16.02.06 at 11:51
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
aktaK
Este raz dakujem. Je mi to trapne ze len beriem a nedavam...
Po kontrole sa ozvem a dam Vám vediet, na co mi neprisli, respektive, na co vsetko mi prisli. No a ked sa neozvem, tak som si to hodila
Precizna sice som, az velmi, ale zaroven vidim, ze vela veci mi unika a odkedy so na Porade som skor aktak, ako katka...

Katka , pokiaľ sa nemáš čoho báť / nazvem to otvorene neobchádzate zákon pod ..../ tak buď úplne kľudná . Čo sa týka chýb , tie robíme všetci .

Ak bude po kontrole , oživ tému a napíš ako to dopadlo . Držím palce .
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

aktaK
Este raz dakujem. Je mi to trapne ze len beriem a nedavam...
Po kontrole sa ozvem a dam Vám vediet, na co mi neprisli, respektive, na co vsetko mi prisli. No a ked sa neozvem, tak som si to hodila
Precizna sice som, az velmi, ale zaroven vidim, ze vela veci mi unika a odkedy so na Porade som skor aktak, ako katka...
Všetci niekedy dávame a niekedy dostávame. Tému som si dal medzi sledované - práve kvôli výsledku. Ten je vždy zaujímavý. A skúsenosti z priebehu. To je na nezaplatenie. Môžem sa potom orientovať pri tých ďalších kontrolách.
Teda: veľa zdaru!!!
0 0
mmj mmj

mmj je offline (nepripojený) mmj

to: akta K - na VS som sa "ozyvala" stale) pripajam sa k tym zvedavcom na vysledok kontroly z DU. Predpokladam, ze u teba uz prebehla. nám sa ohlasili dnes, ze by chceli prist uz tento tyzden. kontrola: dan z prijmu 2004 ide o PO. pridu v pondelok 27.03.06. v ramci odlahcenia "tazivej" atmosfery som navrhala nasmu konatelovi, ci im nenavrhneme skontrolovat aj r. 2005 - nech to mame jednym vrzom za sebou) slaby pokus o zart - nezasmial sa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať