Zavrieť

Porady

danova kontrola a triedny nepriatel

Ohlasili sa nam na vykon dan.kontroly na daň z príjmov FO za rok 2004. Pýtam sa, či je mojou povinnostou ku inventúrnym kartám ihneď, alebo až po vyzvaní doložiť aj faktúry. No že či mam byť hned velmi iniciativna, alebo nemusim. A tiež potom, či mam hned odovzdat ku tomu aj zoznam dlhodobého majetku, resp. inventúrny supis dlhodobého majetku? Nemam skusenosti. Nechcem byt drza, ale ani ako som uz spominala - iniciativna, čo niekedy može byt horsie ako triedny nepriatel
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
renocka99 Pozri príspevok
Nie je žiadna možnosť nahradiť ten vyhadzov?
Nie
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

to teda nevyzerá vôbec dobre. Ako sa máme brániť? Vzniklo to tým že bolo miest.zisťovanie a firma nemala fa čo oni nám vystaili v účtovníctve. Ako ja mám zabezpečiť že ju tam akákoľvek firma mať bude? Veď to mi vyhádžu všetko? Lebo ten tĺk si neprizná príjmy? Čo mám robiť? odvolali sme sa tak nám uznali iba polovicu. Nie je to malá suma.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

renocka99 Pozri príspevok
to teda nevyzerá vôbec dobre. Ako sa máme brániť? Vzniklo to tým že bolo miest.zisťovanie a firma nemala fa čo oni nám vystaili v účtovníctve. Ako ja mám zabezpečiť že ju tam akákoľvek firma mať bude? Veď to mi vyhádžu všetko? Lebo ten tĺk si neprizná príjmy? Čo mám robiť? odvolali sme sa tak nám uznali iba polovicu. Nie je to malá suma.


Vy máte evidované a zaúčtované faktúry, dodávateľ nie. Vy máte dôkaz o tom, že dodávateľ vám dodal tovar alebo službu ? Prevzatie tovaru či služby z vašej strany na ich faktúre alebo dodacom či zákazkovom liste? Niekto za prevzatie zodpovedný je a potvrdenie prevzatia tovaru/služby s podpisom aj odovzdávajúceho by bolo tým zabezpečením.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
renocka99 Pozri príspevok
to teda nevyzerá vôbec dobre. Ako sa máme brániť? Vzniklo to tým že bolo miest.zisťovanie a firma nemala fa čo oni nám vystaili v účtovníctve. Ako ja mám zabezpečiť že ju tam akákoľvek firma mať bude? Veď to mi vyhádžu všetko? Lebo ten tĺk si neprizná príjmy? Čo mám robiť? odvolali sme sa tak nám uznali iba polovicu. Nie je to malá suma.
Ak išlo o platbu pre fyzickú osobu, a suma bola vyššia ako 100 tisíc, tak bola nahlasovacia povinnosť na DÚ. Ja také nahlásenie posielam aj dodávateľovi, potom si 2x premyslí či to prizná alebo nie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renocka99 Pozri príspevok
to teda nevyzerá vôbec dobre. Ako sa máme brániť? Vzniklo to tým že bolo miest.zisťovanie a firma nemala fa čo oni nám vystaili v účtovníctve. Ako ja mám zabezpečiť že ju tam akákoľvek firma mať bude? Veď to mi vyhádžu všetko? Lebo ten tĺk si neprizná príjmy? Čo mám robiť? odvolali sme sa tak nám uznali iba polovicu. Nie je to malá suma.
Je to inak nespravodlivé , ak skutočne dodanie tovaru , alebo služby nastalo .
Podľa môjho názoru , ak by to tak bolo skutočne , že dodanie tovaru a služby nastalo , tak daňová kontrola práve naopak , mala by dorubiť daň z príjmov protistrane , ktorá tieto príjmy zatajila a nie odberateľovi vyhodiť z nákladov FA .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A asi chýba dôkaz o prevzatí dodania, aby sa dalo brániť.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

asi je dodávateľská firma na miestne príslušnom DÚ na "black liste" a ešte má možno aj dlhodobo pridelený rating minimálne D
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať