Zavrieť

Porady

Ako pripraviť dieťa na stretnutie s otcom?

Dobrý deň, ozval sa exmanžel, že by rád videl svoje dieťa. Na tom by nebolo nič zlé, veď má na neho právo, lenže nejavil záujem 4 roky (takmer od narodenia), čiže dieťa ho nepozná.
Máte niekto skúsenosti s podobným prípadom? Ako pripraviť dieťa na stretnutie s ním?
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Detičky sú nevyspytateľné, toto je vážny krok vo Vašom prípade .Treba s tým aj opatrne narábať a mal by byť ohľaduplný a trpezlivý aj otec . Dieťa nie je vec, ktorú len tak premiestnime. Dcérka má už 4 roky a o to je to horšie .Je viac vnímavá .

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..dieťa sa určite niekedy pýtalo, prečo nemá ocka..a tak by som nejako naviedla rozhovor na túto otázku a spýtala sa, či by sa chcelo stretnúť s ockom a čo na to povie, keby ho prišiel navštíviť...a tak nejako by som sa rozhovorila o tom, že návšteva ocka by mohla byť zážitok, ktorý dieťatko ešte nemalo a nezabudni dodať, že budeš s ním, aby nemalo strach, že ho máš menej rada, to deti sem-tam majú...malému dieťaťu sa ťažko vysvetluje, prečo a prečo,ale musí mať pocit istoty u teba...a na to stretnutie choď s ním...
    ...a predtým by som u exmanžela vysondovala, či jeho záujem je dlhodobejší, či len tak-zmyslel si a ide!..lebo aj to je dôležité, aby dieťa nebolo sklamané, že prišiel len raz a nemalo pocit viny, že ho nechce...

    SLSP je offline (nepripojený) SLSP

    SLSP
    Nepadla taká otázka... Keď nastúpila do škôlky, spýtala sa, kto je to ocko, ja som jej odpovedala podľa pokynov detského psychológa ... "vieš, niektoré detičky majú ockov aj mamičky, a niektoré majú len ockov a niektoré len mamičky" ... uspokojila sa s touto odpoveďou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja si myslím, že práve teraz prvý kontakt treba konzultovať s detskou psychologičkou a tiež som toho názoru, že styk prvé dni by mal byť za prítomnosti matky .

    SLSP je offline (nepripojený) SLSP

    SLSP
    Áno, už mám u nej termín. Len som bola zvedavá na osobné skúsenosti mamičiek... lebo často je teória iná ako prax...

    Ako pripraviť dieťa na stretnutie s otcom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.