Zavrieť

Porady

zlepšenie počítačovej gramotnosti

Dobrý deň, som bežný používateľ počítača a chcem to výrazne zlepšiť. Viem si niečo napísať, vytvoriť jednoduchú prezentáciu, vyhľadať niečo na nete, ale je to málo.
Ako na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ja som tiež len BU , a na veĺa vecí som prišiel pokusom a omylom,

    viem si nainštalovať /odinštalovať / programy, ovladať photoshop, pridávať prílohy k mailom,

    sťahovať články z netu ,vytvárať zložky a podzložky,tlačiť zo súboru aj zo stránky

    neviem však používať ctrl-c a ctrl-v, nepoznám všetky klavesové skratky ani ich väčšinou nepoužívam, nemám
    poukladané zložky v počítači atď. atď.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    A čo vlastne chceš robiť na PC? Potrebuješ niečo konkrétne - nejaký cieľ. Ináč je to zbytočné plytvanie energiou.
    V každom prípade je dobré sa naučiť písať 10 prstami. Samozrejme bez pozerania sa na klávesnicu.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    sheida Pozri príspevok
    Dobrý deň, som bežný používateľ počítača a chcem to výrazne zlepšiť. Viem si niečo napísať, vytvoriť jednoduchú prezentáciu, vyhľadať niečo na nete, ale je to málo.
    Ako na to?
    A to je najdolezitejsie
    Ak budes vediet dobre vyhladavat a pri vyhladavani zvolis vhodne klucove slova (key words) tak najdes co potrebujes a aj sa to naucis.
    Nikdy som sa na PC neucil, ze idem sa ucit, to, alebo to .... co som chcel, alebo potreboval, to som si vyhladal a naucil som sa to, resp. pomohli mi hodne aj odborne diskusie

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Je veľa časopisov a kníh kde sa naučíš ako pracovať s počítačom. Na nete tiež nájdeš veľa rád a návodov. Treba len trošku času a postupne sa veľa naučíš. Chce to len nebáť sa a skúšať.
    Ja som tiež počítačový samouk a doma mám kopu časopisov, z ktorých som sa učil.
    V prvom rade sa nauč ovládať operačný systém, ktorý používaš. To je základ. Ostatné už potom zvládneš. Ak si nie si istý manipuláciou s HW, tak to radšej zver do rúk odborníkom. SW inštaluj len z overených zdrojov,a len taký, aký potrebuješ. Aj v časopisoch bývajú DVD so SW.
    Nauč sa niečo o vírusoch a antivírusových programoch. Na nete je kopec dobrých free antivírusových programov.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Najlepšie sa učiť na "zbytočnom" počítači - taký, ktorý nepoužívaš na prácu a nebude ti vadiť, keď si všetko nechtiac vymažeš.
    Ja som sa tiež najviac naučil metódou pokusu a omylov, ale v tom čase som mal len 1 PC a stalo sa mi, že som musel preinštalovávať Windows aj 3x do týždňa a trvalo to dlho, pokiaľ som nainštaloval všetko, čo som tam mal
    Treba len skúšať a nebáť sa (samozrejme na tom zbytočnom počítači).

    julobaco je offline (nepripojený) julobaco

    julobaco
    Možno na začiatok by nebolo zlé si pozrieť stránky: http://anp.zive.sk/ a určite je plno ďalších na internete Treba používať www.google.sk na vyhľadávanie informácii. Ak ťa napr. zaujímajú klávesové skratky tak daj vyhľadávať: klávesové skratky windows

    sheida je offline (nepripojený) sheida

    sheida
    Môžete mi poradiť? Na notebooku potrebujem písať texty v nečine. Vyhľadala som si, ako písať rôzne písmenká nemeckej abecedy, ale funguje to len na riadnom PC, nie na notebooku. Ako ich na ňom napísať?
    Ďakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    sheida
    Vyhľadala som si, ako písať rôzne písmenká nemeckej abecedy, ale funguje to len na riadnom PC, nie na notebooku. Ako ich na ňom napísať?
    Ďakujem
    Či je veľký PC, alebo NB - písanie znakov je v podstate rovnaké.
    Tak isto. Ak urobíš Ctrl+ľAlt+§ dostaneš aj na veľkom PC a aj na NB toto: ß.

    zlepšenie počítačovej gramotnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.