Zavrieť

Porady

termin vratenia dane

Predlzil som si termin podania danoveho priznania typ B do 30.9 2012. Danove priznanie som podal 16.5.2012. ide len o vratenie dane zo slovenska. vratia mi tu dan az po 30. 9 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    to ide len o jedno. predlzil som si termin do 30.9 lebo som nevedel kedy mi dojdu podklady lebo ta firma mi ich nechcela nejako poslat. no a vyslo to tak ze 16.5 som ho uz mal podane

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    A mal si aj príjmy zo zdrojov v zahraničí? viď nižšie.




    Odklad podania daňového priznania o 6 mesiacov


    Podľa § 49 ods. 3 písm. b) ZDP si môže daňovník predĺžiť termín na podanie daňového priznania najviac o šesť kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, s výnimkou daňovníkov v konkurze alebo likvidácii. Daňovník však musí túto skutočnosť písomne oznámiť správcovi dane. V oznámení má povinnosť uviesť nový termín podania daňového priznania. V tejto novej lehote je daň aj splatná.

    To znamená, že daňovník, ktorý má povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2011, si môže predĺžiť termín podania do 30. 9. 2012, ak súčasťou jeho príjmov sú aj príjmy zo zahraničia. Daňové priznanie má povinnosť odovzdať a daň zaplatiť najneskôr 1. 10. 2012, lebo 30. 9. 2012 je nedeľa a termín sa presúva na najbližší pracovný deň.
    Vzor tlačiva pre oznámenie o odklade podania daňového priznania nie je zákonom stanovený. Daňovník ho nájde napríklad aj na internetovej stránke Finančného riaditeľstva SR a uvádzame ho aj v závere príspevku. Potom stačí do uvedeného tlačiva už len doplniť osobné údaje, rok, za ktorý podáva daňové priznanie, a termín, do ktorého podá daňové priznanie (konkrétny mesiac a rok). Zároveň v tlačive vyznačí, či súčasťou jeho príjmov sú alebo nie sú príjmy zo zdrojov v zahraničí.
    Využiť odklad na podanie daňového priznania sa nemôže, ak daňovník zomrie. V takomto prípade daňové priznanie podáva dedič do troch mesiacov po smrti daňovníka. Správca dane môže túto lehotu predĺžiť o tri mesiace, ale len na základe podanej žiadosti dediča. Dedič musí žiadosť podať najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    patto1111 Pozri príspevok
    to ide len o jedno. predlzil som si termin do 30.9 lebo som nevedel kedy mi dojdu podklady lebo ta firma mi ich nechcela nejako poslat. no a vyslo to tak ze 16.5 som ho uz mal podane
    OK, ale v tom prípade ti DU vráti preplatok až do 40 dní od predlženého termínu na podanie DP.
    mal som ale v cechach som pracoval prvych 7 mesiacov za rok 2011 a ziadnu dan som tam nezaplatil

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    patto1111 Pozri príspevok
    mal som ale v cechach som pracoval prvych 7 mesiacov za rok 2011 a ziadnu dan som tam nezaplatil
    Zase nerozumiem tvojej otázke.
    O vrátenie akej dane žiadaš, keď si podával DP typu B ?
    Naposledy upravil veronikasad : 10.07.12 at 20:17

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.