Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať?

ahojte, prosim Vas ako účtujete, keď Vám Vás odberateľ vráti tovar a vystaví naň faktúru. Účtujete to ako došlú faktúru, alebo na základe tejto faktúry vystavíte dobropis? Ide o to, že zákazník po polroku nezaplatil a takto sa to rozhodol riešiť.
Usporiadat
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Riešil to zvláštne. Keď vystavil faktúru, ty ju príjmeš ako došlú faktúru klasickú a príjem na sklad a potom urob po dohode zápočet .
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Mikolajova
ahojte, prosim Vas ako účtujete, keď Vám Vás odberateľ vráti tovar a vystaví naň faktúru. Účtujete to ako došlú faktúru, alebo na základe tejto faktúry vystavíte dobropis? Ide o to, že zákazník po polroku nezaplatil a takto sa to rozhodol riešiť.
Riešil to ako vedel, asi nemá peniaze.Mal to urobiť po dohode s Vami. Ono je niekedy výhodnejšie takýto tovar zobrať naspäť(samozrejme ak vieš, že ho bez problémov predáš - nebola to neobvyklá objednávka), ako dať návrh na vydanie plat. rozkazu a potom sa naťahovať cez exekútorov.
My tákéto prípady riešime tiež, ale cena za ktorú zoberieme tovar naspäť musí byť pre nás zaujímavá(Je to vlastne akýmsi spôsobom odškodnenie za neúčtovanie penálov a našu trpezlivosť).Následne zápočet pohľ a záv.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Mne by skôr vyhovoval dobropis, aby som si to odúčtovala z tržieb. Lebo teraz to dám na 504AE a to sa mi nepáči. Tržby samozrejme ostanú také isté i keď realita je iná.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Tak potom mu vráť fa a zašli dobropis.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Aj to je riešenie dakujem za odpoveď. Myslite, že by bol problem ak by som k došlej faktúre vystavila dobropis a faktúru by som neúčtovala?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Nesprávny postup.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

A ešte otázočka ak mi príde opravná faktúra vystavená v našom mene na tovar z dôvodu reklamácie odberateľa, môžem si na ňu vystaviť dobropis?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mikolajova
ahojte, prosim Vas ako účtujete, keď Vám Vás odberateľ vráti tovar a vystaví naň faktúru. Účtujete to ako došlú faktúru, alebo na základe tejto faktúry vystavíte dobropis? Ide o to, že zákazník po polroku nezaplatil a takto sa to rozhodol riešiť.
Mne sa to zdá neobvyklý prípad , aby mi odberateľ vrátil tovar a vystavil mi faktúru . Potom to vyzerá , akoby mi ho predal .

Ja osobne by som takýto postup neprijala , ak prevzal od nás tovar a riadne podpísal jeho prevzatie to znamená , že je povinný fa zaplatiť .

Iný prípad by bol , keby tovar bol poškodený a vrátil by ho z toho dôvodu . Tak áno , vtedy som povinná vystaviť dobropis .

Treba sa k tomu postaviť tak , že ak Vám vracia tovar z dôvodu , že nemá na zaplatenie faktúry , tak ho neprevezmite a jeho povinnosťou je ho zaplatiť . A za tým si aj stáť , pretože si zvykne na takýto spôsob a budete to takto opakovať . A čo, ak by Ti to začali robiť všetci odberatelia , však by si sa mohla zblázniť .

To je môj osobný pohľad na vec , samozrejme že nemusíte s ním súhlasiť .
Naposledy upravil Zita5 : 17.02.06 at 06:34
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mikolajova
A ešte otázočka ak mi príde opravná faktúra vystavená v našom mene na tovar z dôvodu reklamácie odberateľa, môžem si na ňu vystaviť dobropis?

Ale kto vystaví faktúru vo Vašom mene ?
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Odberateľ z dôvodu chybnej zásielky, máme podpísanú dohodu o tomto postupe, len môj soft mi to inak neprijme na sklad ani do účtovníctva, proste nepozná postup, že niekto vystaví doklad za našu firmu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mikolajova
Odberateľ z dôvodu chybnej zásielky, máme podpísanú dohodu o tomto postupe, len môj soft mi to inak neprijme na sklad ani do účtovníctva, proste nepozná postup, že niekto vystaví doklad za našu firmu.

Čo je to prosí Ťa chybná zásielka ?
Ak máte podpísanú dohodu o takom postupe , to znamená že tomu rozumiem tak , že on Vám predá späť chybnú zásielku . Ty mu uhradíš faktúru a tovar prijmeš na sklad . Tým pádom by si nemala vystavovať dobropis . Alebo sa potom nerozumieme .
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

On mi nepredá tovar, ale urobí v mojom mene dobropis z dôvodu, že mu došiel tovar, ktorý si neobjednal. Jedna sa to velkych obchodných sieti u ktorých je takýto postup štandardný.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mikolajova
On mi nepredá tovar, ale urobí v mojom mene dobropis z dôvodu, že mu došiel tovar, ktorý si neobjednal. Jedna sa to velkych obchodných sieti u ktorých je takýto postup štandardný.
Vieš nehnevaj sa , ale nepochopím ako Ti môže on spraviť dobropis v Tvojom mene , asi potrebujem, aby mi to niekto vysvetlil , možno som už hlúpa alebo neviem rozmýšľať , lebo priznám sa s takýmto postupom som sa ešte nestretla a možno preto sa čudujem nad takýmto postupom .
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Neviem rýchle nájsť link, ale niekto to tu už riešil a jednalo sa tuším o TESCO. Tiež si samo TESCO vystavilo pre seba dobropis v mene inej spoločnosti za tovar, ktorý nemali objednaný. To si už reťazce môžu robiť čo chcú? Je to veľmi neštandardný postup.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

skus pozrieť par.75 zákona o DPH odsek 3.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mikolajova
skus pozrieť par.75 zákona o DPH odsek 3.
No takže je to tak , podľa uvedeného § . Ale, ak čítam dobre , tak Ty vlastne nesieš zodpovednosť . Chvala Božku , že s takým niečim neprichádzam do styku , nuž ale človek nikdy nevie .
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Prosim Vas ako mam zauctovat, ked nakupime tovar na sklad, ktory predavame aj v predajni aj ako nahradny diel pri oprave v servise, ale ako to treba uctovat ked to spotrebujeme pre vlastnu potrebu?
a aky doklad to potrebujem?

dakujem
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Zitka! Čo by sme my dali zato, keby nám náš dlžník vrátil tovar za niekoľko mil. Skk. Určite by sme tento tovar brali všetkými desiatimi!

My si ten dlh môžme len odpísať. Ale samozrejme najskôr naň zarobiť, aby bolo z čoho odpisovať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lila
Zitka! Čo by sme my dali zato, keby nám náš dlžník vrátil tovar za niekoľko mil. Skk. Určite by sme tento tovar brali všetkými desiatimi!
Lila , máš pravdu , ale priznám sa , že ešte som takýto prípad neriešila , preto moja reakcia taká ,druhá vec je keby sa ma priamo dotýkal , tak by som reagovala ako Ty . A po tretie , keď som pozrela paragraf , tak som zmĺkla . Úprimnosť , že ?
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den, prosim Vas ako sa ma zauctovat vlastna spotreba?

1. chcela by som sa opytat aky je rozdiel medzi 501 a 504 kedy sa ma davat 504??

2. a este by som chcela vediet ako a kde sa uctuje poistenie budovy (haly)??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať