Zavrieť

Porady

sociálne poistenie

prosím, som szčo do 1.9.2010. sociálne poistenie som si neplatila prvý rok, bola som v tom, že pri mojom príjme ktorý je možno 100€ - tým myslím môj zisk - je dosť málo na to aby som si z toho ešte platila aj 109€ sociálne poistenie. Tu som však vyšla z omylu pri dnešnej návšteve sociálnej poisťovne. Rok som oslobodená, ale vraj od 1.7. 2011 som mala platiť už - tu neviem, či sa oslobodenie od sociálneho myslí ako rok účtovný, alebo kalendárny ??? to je moja prvá otázkaZdravotné si platímod 1.9.2011 som aj zamestnaná doteraz - zamestnávateľ mi platí, ale vraj ja si musím za živnosť platiť a aj zamestnávateľ mi bude plaitť - prosím kde je tu spravodlivosť????? Idem sa tam teda zahlásiť- lebo som zistila ,že príjem pre sociálnu poisťovňu je vlastne môj obrat- takže ich nezaujíma koľko mi z ttoho všetkého zostalo, ich zaujíma obrat - teda po ich môj príjem- prosím je to tak ? čo teraz ? spätne mi dajú penále, je nejaký splátkový kalendár, chcem ísť na tu sociálku ako tak informovaná.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aké príjmy=tržby si mala za rok 2010 ?

    V roku 2011 si tiež podnikala ? Ak ano, aké tržby si mala za rok 2011 ?

    niva1600 je offline (nepripojený) niva1600

    niva1600
    áno, od 1.9.2010 doteraz - vlastne tie dva roky čo dáva úrad práce - čo sa týka tržieb- ja predávam cez internet - nákup od dovateľa, predaj spotrebiteľovi - bola som po odpočítaní všetkého v mínuse

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    niva1600 Pozri príspevok
    áno, od 1.9.2010 doteraz - vlastne tie dva roky čo dáva úrad práce - čo sa týka tržieb- ja predávam cez internet - nákup od dovateľa, predaj spotrebiteľovi - bola som po odpočítaní všetkého v mínuse
    napíš sumu tržieb samostatne za rok 2010 a rok 2011, ktorú si uviedla v daňovom priznaní. SP nezaujíma tvoj zisk, ale príjmy.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    niva1600 Pozri príspevok
    za rok 2010 je 5000, za 2011 13000€
    dievča zlaté k 01 07 2011, resp. 01 10 2011 (podľa podaného DP) si bola povinná platiť SP.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    niva1600 Pozri príspevok
    za rok 2010 je 5000, za 2011 13000€
    Prekročila si príjem pre povinnú registráciu v SP - bez ohladu na to, že si v strate, od 1.7.2011 si sa mala prihlásiť v SP ako povinne poistená SZČO. Táto povinnosť trvá aj po 1.7.2012, nakolko aj tvoj príjem za rok 2011 prekročil 12-násobok min.vymer.základu. Odvody musíš platiť aj v prípade, že si súčasne zamestnancom.

    niva1600 je offline (nepripojený) niva1600

    niva1600
    tak ďakuejm, to mi je už tearz jasné :-(, čo teraz ? sociálne poisťovŃa nič nenamieta, nehlási sa ? kedy by sa mi ohlásili ? či keď by som mala penále väčšie ako tie sumy ? :-( dajú mi nejaký splátkový kalendár ? čo keď aj robím popri živnosti ? žiadne úľavy ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    niva1600 Pozri príspevok
    tak ďakuejm, to mi je už tearz jasné :-(, čo teraz ? sociálne poisťovŃa nič nenamieta, nehlási sa ? kedy by sa mi ohlásili ? či keď by som mala penále väčšie ako tie sumy ? :-( dajú mi nejaký splátkový kalendár ? čo keď aj robím popri živnosti ? žiadne úľavy ?
    chod na pobočku SP a prihlás sa....a začni platiť fondy......a čakaj aj penalizačný výmer....

    penále je momentálne 0,05% z dlžnej sumy, za každý jeden deň omeškania, podľa zákona č 461/2003 Z.z. - konkr. § 178 ods. 1 pís. c a § 240 uvedeného zákona....

    a podľa § 240 ods. 3 a § 277a zákona č. 461/2003 o soc. poistení v znení neskorších predpisoch nie je možné predpísané penále odpustiť.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    niva1600 Pozri príspevok
    tak ďakuejm, to mi je už tearz jasné :-(, čo teraz ? sociálne poisťovŃa nič nenamieta, nehlási sa ? kedy by sa mi ohlásili ? či keď by som mala penále väčšie ako tie sumy ? :-( dajú mi nejaký splátkový kalendár ? čo keď aj robím popri živnosti ? žiadne úľavy ?
    V SP pri súbehu zamestnania nie sú žiadne úľavy. Pokús sa dohodnúť na splátkovom kalendári, aby ťa neprekvapil exekútor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.