Zavrieť

Porady

Faktura vyplatane v hotovosti

ahojte

chcel by som sa opýtať či je stále možné aby mi zákazník vyplatil fakturu v hotovosti? Som SZČO a podnikam v stavebníctve. Počul som že faktura sa može vyplatiť len na účet, ked nemám pokladnu. Čo je natom pravdy??


Dopredu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial nefakturuješ predaj stavebného materiálu, ale len samotnú službu, nemusíš pri úhrade faktúry v hotovosti použiť ERP. Stačí k faktúre priložiť tvoj príjmový pokl. doklad.

    7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

    7lukino7
    dakujem velmo pekne za pomoc, dufam ze je to tak, lebo dosť kudí ma presviedcalo o tom že ked nemam fiškalnu pokladnu tak nemozem prijat v hotovosti peniaze . ževraj to tak bolo ale že od marca to uz tak neni, tak som teraz nevedel ako to je :/ ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    7lukino7 Pozri príspevok
    dakujem velmo pekne za pomoc, dufam ze je to tak, lebo dosť kudí ma presviedcalo o tom že ked nemam fiškalnu pokladnu tak nemozem prijat v hotovosti peniaze . ževraj to tak bolo ale že od marca to uz tak neni, tak som teraz nevedel ako to je :/ ...
    Ano je to tak ako píšeš. Ale týka sa to len predaja materiálu a tovaru a služieb, ktoré sú prílohou zákona o ERP. Tvoju službu medzi nimi nenájdeš. Takže pre teba neplatí žiadna zmena zákona.

    7lukino7 je offline (nepripojený) 7lukino7

    7lukino7
    veronikasad Pozri príspevok
    Ano je to tak ako píšeš. Ale týka sa to len predaja materiálu a tovaru a služieb, ktoré sú prílohou zákona o ERP. Tvoju službu medzi nimi nenájdeš. Takže pre teba neplatí žiadna zmena zákona.
    takže v podstate keby som robil hocijake taketo stavebne prace tak to mozem fakturovat a prijimat peniaze v hotovosti? aj ked som bral dotaciu z uradu prace.. to je jedno

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    7lukino7 Pozri príspevok
    takže v podstate keby som robil hocijake taketo stavebne prace tak to mozem fakturovat a prijimat peniaze v hotovosti? aj ked som bral dotaciu z uradu prace.. to je jedno
    zoznam služieb, ktoré je potrebné evidovať cez ERP nájdeš tu

    http://www.podnikajte.sk/Data/881/Us...ha1-sluzby.pdf

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    automechanik, ktory opravuje len nakladne auta a fakturu mu chcu zaplatit v hotovosti a ERP nema, tak staci ked vypise prijmovy pokl. doklad? v tej prilohe sa pise, ze ".. osobne auta ...". Takze uhrada za opravu nakladnych automobilov bez ERP je mozne? dakujem

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    automechanik, ktory opravuje len nakladne auta a fakturu mu chcu zaplatit v hotovosti a ERP nema, tak staci ked vypise prijmovy pokl. doklad? v tej prilohe sa pise, ze ".. osobne auta ...". Takze uhrada za opravu nakladnych automobilov bez ERP je mozne? dakujem

    posuvam

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    SLUŽBY, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE POVINNOSŤ EVIDENCIE TRŽIEB V ELEKTRONICKEJ
    REGISTRAČNEJ POKLADNICI
    Strana 2424 Zbierka zákonov č. 331/2011 Čiastka 107


    45.20 Oprava a údržba motorových vozidiel, a to len pri oprave a údržbe osobných motorových
    vozidiel okrem inštalovania dielov a príslušenstiev, ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu
    No ja neviem. Toto nie je v reči môjho kmeňa.

    Faktura vyplatane v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.