Zavrieť

Porady

Vyradenie výpočtovej techniky

Pýtali od Vás auditori pri vyradení elektroniky aj doklad o likvidácii. Myslím že dnes už nemôžeme vyhodiť elektroniku len tak do kontajnera. Mám na likvidáciu počítač a tlačiareň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bryan je offline (nepripojený) bryan

    bryan
    Joj, len to nepokazte ... teda nerozmaznavajte uradnikov. Staci ak si urobis zapis o likvidacii, vyradeni a pripadne ak sa chces olejblovat znackou "Recycle" tak si do toho zapisu napis, ze ste to vyviezli do zberneho dvora smetiarskej firmy (v BA OLO napr. oproti IKEA, BB ONYX? a pod...).
    ... a popravde, mohol by si to tam niekde zrecajklovat

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Nie je to také jednoduché. Ak ako firma odovzdávaš počítač firme, ktorá sa zaoberá zberom a likvidáciou nebezpečných odpadov, tak Ti vždy na odovzdaný materiál vystavia potvrdenku. Týka sa to počítačov, tlačiarní, kopíriek.....neoniek a pod.U nás toto všetko robíme na základe "Programu odpadového hospodárstva". Ja mám vždy takýto doklad s presným uvedením čo sa odovzdalo. Vždy pri audite to chcú audítori vidieť, hlavne keď im predložím vyraďovací protokol na počítač,kopírku...

    Uvedený program odp.hosp. nám potom musel schváliť Okresný úrad životného prostredia.
    Naposledy upravil účtovník 007 : 17.02.06 at 07:30 Dôvod: Doplnenie textu

    Jendo je offline (nepripojený) Jendo

    Jendo
    účtovník 007
    Nie je to také jednoduché. Ak ako firma odovzdávaš počítač firme, ktorá sa zaoberá zberom a likvidáciou nebezpečných odpadov, tak Ti vždy na odovzdaný materiál vystavia potvrdenku. Týka sa to počítačov, tlačiarní, kopíriek.....neoniek a pod.U nás toto všetko robíme na základe "Programu odpadového hospodárstva". Ja mám vždy takýto doklad s presným uvedením čo sa odovzdalo. Vždy pri audite to chcú audítori vidieť, hlavne keď im predložím vyraďovací protokol na počítač,kopírku...

    Uvedený program odp.hosp. nám potom musel schváliť Okresný úrad životného prostredia.
    Tiež máme zmluvu s odberateľom o likvidácii nebezpečných odpadov a bolo to nutné pre auditora, ide však o likvidáciu olejov z výroby nie elektroniky. Nikdy nevieš či robíš dobre kým Ti nepríde kontrola, preto si myslím že dnes keď v obchode platíme poplatky na likvidáciu na to mnohé firmy môžu doplatiť.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    No som v podobnej sutuacii , SZčO , neplatca DPH. To by som fakt nemal hodit do kontajnera 3-4 rocnu kalkulacku , fax-modem , alebo pokazeny CD-rom z PC ??? Prave som rozmyslal ze to nebudem obchadzat a vyhodim to.
    Ja viem , ze nedokazem pri danovej kontrole, ze som to napr. nepredal den potom ako som to kupil a peniaze strcil do vrecka. Ale si neviem predstavit ,ze by sa vsetko drobne kancelarske vybavenie malo komisionalne likvidovat. Snad to doniest na danovy urad do kosa :-) ?

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Ideme odovzdať vyradenú elektroniku do zberného dvora, nemáte nejaké tlačivo, kde by mi potvrdili že daný vyradený majetok prijali na recykláciu?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Jendo Pozri príspevok
    ... dnes keď v obchode platíme poplatky na likvidáciu na to mnohé firmy môžu doplatiť.
    preto treba využiť príležitosť, a pri kúpe nového výrobku (vtedy to neodmietnu) hneď odovzdať obchodníkovi starý výrobok (keď je súci na likvidáciu)...

    Vyradenie výpočtovej techniky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.