Zavrieť

Porady

neziskova org-- pomoc

Dobry vecer.co na to poviete, co napisem? na internete som nasla inzerat- kto ma nepotrebny pribor, a ine veci, nech sa ozve na tel .cisle,atd,tak som sa ozvala, tam mi nejaka dama povedala ,ze su neziskova organ, a ze by im nieco taleto pomohlo,ze roznasaju aj jedlo, a casto nemaju socialne slabsi ludia cim jest. aj bezdomovci atd. niekedy som mala bufet, tak som si povedala, ze to dam prec,dala som si s tym namahu, pobalila asi do 4 kartonou taniere, misky, tacky, pribory, panvice,atd, volala som ze to je pripravene, pani povedala ze najde sofera, a pride to zobrat, presiel tyzden, nik nechodil, mne to stoji pri dverach, zavadzia , presiel druhy tyzden, volala som ,hovorim ze pojdem na dovolenku, zase nik neprisiel, minula som peniaze na hovory, snaha bola,a tak som si povedala , ze uzsa vykaslem reagovat na nieco take,pomozte, sme neziskova organizacia. taky zly pocit vo mne vyvolali. je to seriozne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    nie je to seriózne

    ak chce človek pomôcť, nepotrebuje na to sprostredkovateľov - občianske združenia, neziskovky atď. Určite máš v okolí bezdomovca, ktorého stretávaš pravidelnejšie, opýtaj sa ho, či ten riad nechce a keď hej, daj mu ho. Nepotrebuješ na to neziskovku.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Katka n.o Pozri príspevok
    Idem pracovať v n.o , chcem sa opýtať či sa v n.o vedie jednoduche účtovnictvo. Ďakujem za odpoveď
    Ak nepodniká a ak v minulom roku nedosiahla príjem 200 tis. Eur, tak môže viesť JÚ, inak PÚ. Ale to sa opýtaj rovno ich.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Katka n.o Pozri príspevok
    Ďakujem, nevedia ake vedu Ú, maju v PC jednu tabulku a podla tej robia všetko. Žiadne knihy ani program nemaju. Podla zákona nestači len tabulka, však?
    Ak tá tabuľka umožní zostaviť účtovnú závierku n.o. podľa predtlače a zápisy v nej sú doložené riadnymi dokladmi, tak ju možno v lepšom prípade považovať za jednoduché účtovníctvo. Ale neviem, či to umožňuje. Účtovníctvo na rozdiel od tabuľky musí spĺňať určité obsahové aj procesné pravidlá, náležitosti a prílohy, o tom to je. Tabuľka zostáva iba tabuľkou.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Katka n.o Pozri príspevok
    Ved prave, ta tabuľka všetko nesplna. Vobec v tej tabulke sa nevedie bank. účet. Robia tak už 5 rokov. Tak sa mi zda, že maju asi problém. Rozhodujem sa či to mám naozaj zobrať od januára. Treba opraviť pravdepodobne 5 rokov.
    Ak inú robotu nemáš, tak to ber a uč sa. Bez roboty sa účtovať nenaučíš na žiadnom kurze. Peňažný denník JÚ n.o. je podobný podnikateľskému, ale názvy stĺpcov musia byť zhodné s výkazom príjmov a výdavkov v JÚ pre n.o.

    Katka n.o Pozri príspevok
    Inak sa účtuje v JÚ v n.o a v JÚ v s.r.o ?
    ... prepána ! v s.r.o. sa vôbec nemôže účtovať v JÚ, pozri § 9 zákona o účtovníctve. Určite inak účtuje JÚ povnikateľ a n.o. Majú odlišné predpisy o postupoch účtovania. Žožeň si Zákony I. od Poradcu Žilina, tam nájdeš postupy pre n.o. aj výkazy. Alebo vygúgli.

    neziskova org-- pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.