Zavrieť

Porady

podielove listy

Prosim Vas o pomoc pri zauctovani zmeny zakladneho imania nadacie
z terminovaneho uctu na nakup podielovych listov v banke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    Dufam, ze to nebude vadit, ze som to zaradila do tejto temy, ale inu temu s tymto nazvom som nenasla.
    Chcem sa uistit, ci som spravne zamestnancovi podala informaciu.
    Zamestnanec ma podielove listy vydale SLSP z ktorych si vybral v priebehu roka nejake peniazky. Teraz mu SLSP oznamila, ze ciastkovy zaklad dane je nejakych 680.-Sk. Musi si podat sam danove priznanie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Hanka
    Chcem sa uistit, ci som spravne zamestnancovi podala informaciu.
    Zamestnanec ma podielove listy vydale SLSP z ktorych si vybral v priebehu roka nejake peniazky. Teraz mu SLSP oznamila, ze ciastkovy zaklad dane je nejakych 680.-Sk. Musi si podat sam danove priznanie?
    Ak to nemal zdanené pri zdroji, tak to musí dodaniť.

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    .... mal tam napisane, ze vypocitana suma predstavuje ciastkoy zaklad dane, avsak skutocna vyska zakladu dane z vyplatenej sumy podieloveho listu sa moze lisit. Vzhladom na skutocnost, ze v predmete cinnosti nie je uctovne, danove poradenstvo, odporucaju konzultovat podanie danoveho priznania s odbornikom.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Hanka
    Dufam, ze to nebude vadit, ze som to zaradila do tejto temy, ale inu temu s tymto nazvom som nenasla.
    Chcem sa uistit, ci som spravne zamestnancovi podala informaciu.
    Zamestnanec ma podielove listy vydale SLSP z ktorych si vybral v priebehu roka nejake peniazky. Teraz mu SLSP oznamila, ze ciastkovy zaklad dane je nejakych 680.-Sk. Musi si podat sam danove priznanie?
    Mal príjem ale neviem ako si vybral peniaze- predal podielové listy alebo mal výnos z podielových listov.

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    Podla mna prave preto, ze si vybral peniaze z tohto uctu, dostal to oznamenie od SLSP, kde mu vycislili z tej vyplatenej ciastky ciastkovy zaklad.
    Naposledy upravil Hanka : 27.02.06 at 11:08

    zelik je offline (nepripojený) zelik

    zelik
    Aj ja mám taký problém, ale môj klient podielové listy PREDAL. Išlo o 334 ks duržstevníckych podielových listov s menovitou hodnotou 1000,-, predal ich však pod cenu všetky za 50000,-. Vie mi niekto poradiť, ako si to má zdaniť? Do ktorého riadku daňového priznania si to musí uviesť? Akú výšku nákladov si môže uviesť? Prosím o odpoveď od niekoho, kto má s tým skúsenosti.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    zelik
    Aj ja mám taký problém, ale môj klient podielové listy PREDAL. Išlo o 334 ks duržstevníckych podielových listov s menovitou hodnotou 1000,-, predal ich však pod cenu všetky za 50000,-. Vie mi niekto poradiť, ako si to má zdaniť? Do ktorého riadku daňového priznania si to musí uviesť? Akú výšku nákladov si môže uviesť? Prosím o odpoveď od niekoho, kto má s tým skúsenosti.
    Jedná sa o zdanenie podľa § 8,ods.1,písm e) a platí že ...ak sú výdavky spojené s jednotlivým druhu príjmu vyššie ako príjem , na rozdiel sa neprihliada.

    zelik je offline (nepripojený) zelik

    zelik
    nie som v tom skúsená, čo znamená " na rozdiel sa neprihliada"? Mám len zmluvu o predaji družtevných podielnickych listov. Odkupoval to predseda družstva od zamestnankyne družstva. Ona tieto listy dostala za "odpracované roky". Postupovala som správne, ak som to v daňovom priznaní uviedla §8 ods.1e, a to vo výške rozdielu 50100-22900=27100/teda ponížené o 5-násobok životného minima/ a do stĺpca výdavky som uviedla tiež čiastku 27100,-. Je to správne. Vopred vám ďakujem za odpoved.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Ak sa jedná o cenné papiere ta ak sú výdavky nižšie ako príjmy, tak výdavkom je kúpna cena preukázateľne zaplatená za cenný papier, alebo ak nebol kúpený cenný pappier tak cena zistená v čase nadobudnutia.
    Ak príjem znížený o uvedený výdavok nepresiahne v roku 2005 sumu 22 900,-Sk tak sa neuvádza v daňovom priznaní (je osolobedený)ak presiahne tak do DP len príjmy preashujúce 22 900,-Sk s tým že výdavky sa priraďujú k uvedeným príjmom(nad 22 900,-Sk) v pomere aký je pomer medzi celkovými príjmamy a 22 900,.-Sk

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    ...v mojom pripade, kedze predal spat SLSP podielove listy, z ktorych mu SLSP vycislila čiast.zaklad dane 680,- Sk nakuknuc do § 9 ods 1 pis.h je to oslobodene od dane a kludne mu mozem spravit rocne zuctovanie dane a nemusi si podat danove priznanie sam . Mam pravdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.