Zavrieť

Porady

Rozhadzane ikony - co s nimi?

Ahojte,
po prepojeni notebooku s TV cez HDMI sa uplne rozhadzu ikonky na ploche v dosledku zmien rozlisenia. Je to mozne nejako vratit do povodneho stavu bez pracneho upratovania? Co sa s tym da robit? Da sa pripadne tomu nejako predist? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Osobne mám rovnaký problém, a riešim to jednoducho, rozhadzuje mi to iba vtedy, keď mám nejakú ikonu v pravom dolnom rohu obrazovky, to znamená, pokiaľ nechám pravý dolný roh obrazovky voľný bez ikony, tak mi ich nerozhádže, ale čím to je a ako tomu predísť to neviem, skús to takto, možno ti to pomôže.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    PTM klik na plochu a z menu: Zobraziť>Zarovnať ikony podľa mriežky, prípadne je tam Obnoviť.
    BTW: cez HDMI by ti to nemalo rozhadzovať.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    misoft bude asi rozhadzovat vzdy ak nema nastavenie pre dva monitory.. Lebo ak ma na LCD monitore rozlisenie 1680x1050 oproti bezne pouzivanemu tv hd rozliseniu (nie full hd) 1280×720 ikony ktore su za okrami budu vzdy posunute do viditelneho priestoru....

    tip: vyhadzte nepotrebnych zastupcov a nechavajte na ploche len "nutne" ikony..

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tiež pravda. A odporúčanie pre zadávateľa otázky - nie mať na ploche niekoľko desiatok ikon, stačí vytvoriť jednotlivé priečinky a do nich (podľa potreby) tie ikony nahádzať = rýchlejšia obrazová odozva, menší záber na grafiku, ľahšia orientácia, menej problémov (viď vyššie).

    Rozhadzane ikony - co s nimi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.