Zavrieť

Porady

Euro okná - profil 78 alebo 92?

Zdravím poraďákov,

potreboval by som trochu pomôcť s výberom okien.

Vyberáme okná do novostavby RD. Rozhodli sme sa pre euro okná s profilom hrúbky 78mm s izolačným trojskolm. Niektorí výrobcovia nám ponúkli ako alternatívu profil hrúbky 92mm s lepšími tepelnoizolačnými vlasnosťami, pri navýšení ceny o cca 15%.
Celé okno z profilu 78mm má súčiniteľ vodivosti 1,22 W/m2 K, z profilu 92mm 0,85W/m2K.
Mám dilemu, či má zmysel priplácať za profil 92. Snažím sa vypočítať prínos 92ky, ale asi niekde robím chybu, lebo mi to vychádza až príliš v prospech profilu 92mm.
Inak dom má steny s 30cm tehly, uvažujeme o zateplení polystyrénom o hrúbke 12cm.

Igor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Vyber je na tebe, ale dost zavisi od toho, aku mas plochu okien. Napriklad ja budem mat velke presklenia a ked neratam vetranie, tak najvacsie tepelne straty budu prave oknami. Preto by som isiel urcite do 92.
    Vypocitaj si aspon nahrubo tepelne straty jednotlivymi konstrukciami a porovnaj, o kolko sa znizi celkova strata, ked vymenis 78 za 92. Nema vyznam mat jednu konstrukciu (napr. stenu) spickovo zateplenu, ak ti naviac tepla bude unikat napr. cez strechu.
    Vo vseobecnosti trojsklo s Uw 1.22 nie je ziadna slava.

    Euro okná - profil 78 alebo 92?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.