Zavrieť

Porady

Stresne okna Velux alebo Roto ?

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu... Staviame rodinny dom s obytnym podkrovim a potrebujem poradit so stresnymi oknami. Stresne okna budu v detskych izbach, kupelniach, pracovni a satniku. Su umiestnene trochu vyssie spodny okraj 160 cm a horny 240 cm.
Ja som rozmyslala nad Veluxom, lenze predajcovia, ktori predavaju obe okna mi radia radsej Roto, vraj ma jednoduchsiu montaz, lebo nesklada sa z jednotlivych dielov, ale aj zateplenie, folia proti zarosovaniu,.. uz su zabudovane priamo v okne z vyroby, tak je mensia moznost chybnej montaze, okna sa otvaraju zdola a maju oproti Veluxu aj vetranie zdola.
Kvoli vyske umiestnenia okien potrebujem otvaranie zdola,... ale rozmyslala som aj nad oknom s ovladanim elektrickym.
Ktoru znacku by ste mi odporucili ? Mate skusenosti s elektrickym, prip. solarnym ovladanim okien, prip. vonkajsich roliet ?
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Renkafb je offline (nepripojený) Renkafb

    Renkafb
    Uz som to citala, ale velmi mi to nepomohlo, riesili sa hlavne tie polske okna, ktore ani neplanujem dat, ale dakujem :-)

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď sme sa mi rozhodovali jednoznačne sme zvolili okná zn. Velux a vôbec to neľutujeme.
    MackoUško To nie je pravda, videl som 15 ročné okno Roto a nič mu nebolo - ani žiadne krútenie rámov, ktorým ma strašili predajcovia od veluxu... Nezabúdajte na záruku - treba ju porovnať a aj to niečo hovorí...

    Stresne okna Velux alebo Roto ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.