Zavrieť

Porady

Kupa auta s.r.o, neplatca DPH - individualny dovoz

Dobry den,

chcel by som poziadat o radu. Som s.r.o. neplatca DPH. Planujem kupu mot. vozidla - individualny dovoz (pravdepodobne z DE). Moja otazka znie, ak by som kupoval auto od sukromnej osoby ako postupovat aby to na SK bolo v ramci uctovnictva OK. Druha cast otazky znie, ak je auto kupovane od predajcu/bazaru je to z hladiska uctovnictva jednoduhsie.

Este dodatok, aby som auto mohol dat do ucotvnictva, jeho nadobudnutie staci dokladovat na zaklade kupno-predajnej zmluvy alebo je potrebna faktura?

Dakujem ;-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    Sukromná osoba Ti faktúru nevystaví, takže doklad je zmluva, v ktorej je potrebné jednoznačne uvieť uhradu sumy. Niekde na konci zmluvy uviesť časť v ktorej jednoznačne budú uvedené udaje a podpis o uhrade predmetu a výšky zmluvy. Ak faktúra o bazaru tak tiež doklad o zaplatení.

    Robcho je offline (nepripojený) Robcho

    Robcho
    Kedze je predajca z DE (sukromna osoba), predajna zmluva by bola v nemeckom jayzku. Je ju treba mat uradne overenu v DE alebo na SK? Aby mi nejaka kontrola nepovedala,ze moja zmluva je len zdrap papiera.

    Mam este jednu otazku. Ak som zarobil za tento rok x penazi, cena auta ale prevysuje moj zostatok na ucte. Chcem preto pouzit cast penazi z mojich osobnych, mam to riesit ako pozicku firme kedze som konatelom s.r.o.? Chcem to mat uctovne v poriadku, pytam sa viacerych zdrojov aby som si bol isty.

    Dakujem za predoslu odpoved ;-)

    Kupa auta s.r.o, neplatca DPH - individualny dovoz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.