Zavrieť

Porady

umiestnenie autosedaciek...

Vie mi niekto poradit? Mozem v nasom aute VOLVO V70 posadit cestujucich takto? Manzelka s jednym dietatom ktore je v sedacke "vajicko" na zadnych sedadlach a 5rocny syn v autosedacke v smere jazdy v predu vedla vodica. Ide mi o to ze manzelka musi sediet vzadu pri dietati ktore je vo vajicku a je tam velmi malo miesta ked tam maju byt dve autosedacky a este aj ona a predne sedadlo je volne. Dufam ze som to napisal zrozumitelne. Za kazdu odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Autosedačka môže byť aj na prednom sedadle. Zákon to nezakazuje.
    Pripájam linky http://natankuj.sme.sk/c/5266137/det...problemov.html alebo http://auto.rodinka.sk/autosedacky/m...ednom-sedadle/.

    Ja tiež dávam syna v autosedačke na sedadlo spolujazdca. Často s ním cestujem sama a keďže on stále niečo potrebuje, je pre nás bezpečnejšie ak sa k nemu nemusím počas jazdy otáčať.
    Naposledy upravil Topas : 21.07.12 at 22:12

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Topas Pozri príspevok
    Autosedačka môže byť aj na prednom sedadle. Zákon to nezakazuje.
    Pripájam linky http://natankuj.sme.sk/c/5266137/det...problemov.html alebo http://auto.rodinka.sk/autosedacky/m...ednom-sedadle/.

    Ja tiež dávam syna v autosedačke na sedadlo spolujazdca. Veľa s ním cestujem sama a keďže on stále niečo potrebuje, je pre nás bezpečnejšie ak sa k nemu nemusím počas jazdy otáčať.
    bezpecnejsie ??? ty pocas soferovania riesis potreby dietata ?

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    bubkoch Pozri príspevok
    bezpecnejsie ??? ty pocas soferovania riesis potreby dietata ?
    A ty by si potreby svojho dieťaťa neriešil? Jazdím bezpečne, neotáčam sa kvôli synovi dozadu. Aký význam by malo keby malý v aute reval a ja by som z toho bola nervózna.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Topas Pozri príspevok
    A ty by si potreby svojho dieťaťa neriešil? Jazdím bezpečne, neotáčam sa kvôli synovi dozadu. Aký význam by malo keby malý v aute reval a ja by som z toho bola nervózna.
    NIE, NERIESIL. pocas soferovania neriesim ziadne potreby svojich deti v aute. oni vlastne v aute ani ziadne potreby nemaju, lebo su naucene ze pocas soferovania sa im NIKTO venovat nebude lebo nesmie.
    a co vlastne robis pocas soferovania ked syn reve ?

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    bubkoch Pozri príspevok
    NIE, NERIESIL. pocas soferovania neriesim ziadne potreby svojich deti v aute. oni vlastne v aute ani ziadne potreby nemaju, lebo su naucene ze pocas soferovania sa im NIKTO venovat nebude lebo nesmie.
    a co vlastne robis pocas soferovania ked syn reve ?

    Vieš, môj syn má 2 roky a nie je ešte "naučený" ako tvoje deti. Ak sedí vpredu a podám mu vodu alebo hračku ak ju chce, neplače. Ja s ním jazdím často sama od jeho narodenia a ak som ho dala dozadu samého, plakal. Potreboval ma vidieť.
    Ja ti tvoj názor neberiem. Pre mňa je dôležitá bezpečná jazda a spokojný syn. Prajem veľa šťastných kilometrov a spokojné deti.
    bubkoch tebe prajem hlavne viac zodpovednosti

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak sa dá upevniť autosedačka dopredu, tak najlepšie je pre dieťa, ak je otočená v protismere (chrbtom dopredu). Potom "vajíčko" sa dá dozadu, manželka vedľa a 5-ročný vpredu otočený v protismere (zároveň môže komunikovať s manželkou, lebo ju môže vidieť).
    Alebo vajíčko dopredu a 5-ročný vzadu

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Asi tomu celkom dobre nerozumiem. Ako môže 5 ročné dieťa sedieť vpredu otočené v protismere? Kde bude mať nohy? Veď to je už veľké dieťa.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No samosebou - airbag deaktivovať - ale väčšina moderných aut to má a V70 je vyššia stredná trieda a ono to (tuším) má (záleží od roku výroby, ktorý nepoznáme.).
    >mareko: pozri si konštrukciu autosedačky - nikdy nie je priamo na sedáku, samotná autosedačka má čosi ako podstavec (prípadne je vyššie) a 5-ročné dieťa predsa nemá nohy o kolien dole dlhé 50 cm a stehná sú mierne vychýlené od pása hore..

    suflonr je offline (nepripojený) suflonr

    suflonr
    Problem je ten ze v nasom Volve (model 2002) sa airbag neda deaktivovat jedine v servise a to zase nechcem lebo predsa vozievam v predu aj dospele osoby. Takze jedine 5rocny v predu v smere jazdy. Chcem len zistit ci ho mozem dat dopredu alebo nie. Asi ked uvidim stopovat policajtov tak zastavim a opytam sa ich. Len aj u nich som sa stretol z odlisnymi odpovedami ako ked som zistoval aky vodicak treba na 4-kolku...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    suflonr Pozri príspevok
    Problem je ten ze v nasom Volve (model 2002) sa airbag neda deaktivovat jedine v servise a to zase nechcem lebo predsa vozievam v predu aj dospele osoby. Takze jedine 5rocny v predu v smere jazdy. Chcem len zistit ci ho mozem dat dopredu alebo nie. Asi ked uvidim stopovat policajtov tak zastavim a opytam sa ich. Len aj u nich som sa stretol z odlisnymi odpovedami ako ked som zistoval aky vodicak treba na 4-kolku...
    pochybujem že to budú vedieť....
    normálne zavolaj na dopravný inšpektorát napr. u teba v okrese a opýtaj sa tam...
    http://www.minv.sk/?organizacna-stru...ravnej-policie

    Watchfan je offline (nepripojený) Watchfan

    Watchfan
    V predu dieťa sedieť podla zákona môže, ale keď ti nejde deaktivovať airgbag myslím že to nie je dobrý nápad aj v smere jazdy. Každopádne je to v predu nebezpečnejšie ako vzadu. A malé dieťa vo vajíčku treba mať vždy otočené.
    Naposledy upravil arizona : 01.10.13 at 19:04 Dôvod: vymazanie reklamy

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    misoft, zdá sa mi že vtedy ale musí byť deaktivovaný airbag spolujazdca a nie v každom aute to ide manuálne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.