Zavrieť

Porady

Hľadám internet

Zdravím,
už dlhšiu dobu hľadám internet, ktorý by bol vhodný, no už dlho som bez úspechu.
Vec sa má takto. Bývam v lokácií , kde mi UPC, T-Com, Orange, a podobný dodávatelia internetu povedali, že nemajú voľnú optiku, a neoplatí sa im posilňovať.
Teraz mám internet veľmi nespoľahlivý, každú chvíľu padá, alebo ide pomaly.
Internet cez mikrovlnu od Slovanetu (Wimax), je podľa recenzií nespoľahlivý.
Preto sa obraciam na Vás Poraďákov, či neviete o nejakom spoľahlivom internete cez anténu, bez FUP obmedzenia a s aspoň nejakou rýchlosťou (300-400Kb/s - v našej domácnosti sú štyri notebooky, tak nech to ide aspoň tých 100KB pre jeden notebook).
Cenu internetu zatiaľ neriešim, ale samozrejme nemám záujem o satelitné internety, ktoré sú až nezdravo drahé.
Bývam v okrese Vranov nad Topľou, ak to náhodou pomôže.
Za odpovede Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Harendil je offline (nepripojený) Harendil

    Harendil
    Ako som napísal - T-com nám internet nedá.
    Slovanet nemá dobré ohlasy.
    GTS slovakia ma takisto FUP obmedzenie.
    SWAN - 22€ na mesiac je už trochu veľa.
    Mimochodom.. keď tam píše 5Mbps, myslí sa to 5MB alebo 5Mbit?
    misoft Mbps = Mega bit per second, MBps = Mega byte per second
    Letko Napísal, že nemajú voľnú optiku.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Optika ma kapacity dost, len tam asi nebude dotiahnuta
    DSL je takmer vsade (skutocne uz len par dedin za horizontom nema DSL) tak skus telekom, alebo orange, ci ineho operatora ponukajuceho DSL.
    Tu si over dostupnost http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a...-pevnej-siete/

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ja mám podobný problém len niesom obmedzovaný cenou. Teraz mám mobilný Orange premium ,ale v poslednej dobe asi 2 mesiace to ide stašne pomaly a často vypadáva. Končí mi viazanosť tak rozmýśľam na mob. turbo od T-comu.Aké máte skúsenosti? A ešte neviem či mi karta na mob.internet od T-comu pojde v rutery Huawei od Orange/ blokujú ich?/

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    už dlhšiu dobu hľadám internet, ktorý by bol vhodný, no už dlho som bez úspechu.
    Vec sa má takto. Bývam v lokácií , kde mi UPC, T-Com, Orange, a podobný dodávatelia internetu povedali, že nemajú voľnú optiku, a neoplatí sa im posilňovať.
    Teraz mám internet veľmi nespoľahlivý, každú chvíľu padá, alebo ide pomaly.
    Internet cez mikrovlnu od Slovanetu (Wimax), je podľa recenzií nespoľahlivý.
    Preto sa obraciam na Vás Poraďákov, či neviete o nejakom spoľahlivom internete cez anténu, bez FUP obmedzenia a s aspoň nejakou rýchlosťou (300-400Kb/s - v našej domácnosti sú štyri notebooky, tak nech to ide aspoň tých 100KB pre jeden notebook).
    Cenu internetu zatiaľ neriešim, ale samozrejme nemám záujem o satelitné internety, ktoré sú až nezdravo drahé.
    Bývam v okrese Vranov nad Topľou, ak to náhodou pomôže.
    Za odpovede Vám vopred ďakujem.[/QUOTE]

    Slovanet nemá dobré ohlasy? Ja ho mám cez optiku, a nemôžem povedať na ich net nič zlé. Šesdesiat šesť programov a 40/4 mega za sekundu a to všetko za 23€ prvých 18 mesiacov a druhých 18 mesiacov za 29€. U mňa je Slovanet jednička.
    Letko Cez optiku je niečo iné ako cez mikrovlnku.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    pivko Pozri príspevok
    Ja mám podobný problém len niesom obmedzovaný cenou. Teraz mám mobilný Orange premium ,ale v poslednej dobe asi 2 mesiace to ide stašne pomaly a často vypadáva. Končí mi viazanosť tak rozmýśľam na mob. turbo od T-comu.Aké máte skúsenosti? A ešte neviem či mi karta na mob.internet od T-comu pojde v rutery Huawei od Orange/ blokujú ich?/
    posúvam ...............

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    to ci modem od orange blokuje ine karty neviem, staci sa opytat v orange.
    Ked ti mob. net vypadava, tak pravdepodobne ti bude vypadavat stale. Zavisi to aj od toho kde si ty a kde maju BTSku.
    Ak nemusis mat mob. net a staci ti pevny, porozhliadol by som sa po operatorovy, ktory ponuka NET kablom

    f1zz je offline (nepripojený) f1zz

    f1zz
    ja používam slovanet a som sním veľmi spokojný...
    na speed teste som mal download speed 30 mb/s a upload 20mb/s a v hrách mávam veľmi malé pingy

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No to uz tak byva, ze v mensich obciach je aj mensia konkurencia, nizsia dostupnost a vyssie ceny (orange cez DSL FUP nema) celkom sa mi pozdava ten profil 10/0,5 za 16,98€/mes (viazanost 24 mes) alebo bez viazanosti + 2,99€ aj ja to mam objednane od sept...
    Neporovnavaj rychlosti a ceny na optike vo velkych mestach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.