Zavrieť

Porady

Žiadosti o hypotéku

Dobrý deň, zaujímalo by ma,či je možné podať si žiadosť o úver vo viacerých bankách súčasne, máte s tým niekto skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ja myslím že sa dá, ak nechceš pritom založiť jednu a tú istú nehnuteľnosť. Banka ti nedá úver ak požaduje založiť nehnuteľnosť a máš ju už založenú inou bankou - to asi vieš dobre sám.
    Ak nejde o založenie nehnuteľnosti - tak myslím že dá každá banka úver do nejakej výšky.

    m.cy je offline (nepripojený) m.cy

    m.cy
    No chceme kúpiť dom, a zaújimalo ma či si možem podať žiadosť napr. v dvoch bankách, že či by nebola vačšia šanca úver získať.. Mǒno je to hlúposť, len ma to tak napadlo..

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    m.cy Pozri príspevok
    No chceme kúpiť dom, a zaújimalo ma či si možem podať žiadosť napr. v dvoch bankách, že či by nebola vačšia šanca úver získať.. Mǒno je to hlúposť, len ma to tak napadlo..
    jasne ze sa da, aj s jednou zakladanou nehnutelnostou ...
    az do okamihu podania navrhu na vklad zalozneho prava mozes naraz vybavovat a dostat sa s nimi do finalnej fazy tesne pred podpisom kolko zmluv a v kolkych bankach chces ...
    aspon ja mam taku skusenost, ze az do okamihu cerpania uveru (co je okamih, kedy som priniesol do banky z katastra potvrdeny navrh na vklad zalozneho prava, navrh na vklad KP zmluvy a LV s plombou) som nezaplatil ani cent poplatkov (banka si vsetky poplatky strhne az pri poukazani penazi na ucet) a v pripade ze by som uvedene nepriniesol (t.j. v poslednom okamihu, pred dverami katastra by som si to cele rozmyslel), uver by sa necerpal a zmluvy by sa zrusili

    m.cy je offline (nepripojený) m.cy

    m.cy
    A neučtujú si banky za to žiadne poplatky?takže možem si požiadať vo viacerých bankách a keď schvália tak si vyberem jednu cez ktorú potom budem riešiť peniaze hej?

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    m.cy Pozri príspevok
    A neučtujú si banky za to žiadne poplatky?takže možem si požiadať vo viacerých bankách a keď schvália tak si vyberem jednu cez ktorú potom budem riešiť peniaze hej?
    ako som pisal, TB si vsetky poplatky stiahla az v okamihu cerpania uveru ... t.j. ked mi poslala peniaze na ucet, za 3s si stiahla poplatok za poskytnutie uveru a poplatok za znalecky posudok ... ale mozes mat vyssie naklady spojene s predkladanim pozadovanych dokumentov a potvrdeni vo faze schvalovania uveru
    je lepsie vybavovat naraz vo viacerych, lebo banky zvyknu menit podmienky aj tesne pred podpisom zmluv, kedy stale mozes odskočiť ...

    Žiadosti o hypotéku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.