Zavrieť

Porady

kurz pri fakture zo zahraničia - učtovanie

Dobrý den chcela by som vás poprosiť o radu ako zaučtovať v JU a aký dať kurz pri fakture, ktorá bola vystavená 16.5,2012 z čiech na sumu 5256 kč
a bola uhradená prepravnej službe 17,5,2012 Na SUMU 208,96 €

podla daneho kurzu mi suma nesedi

dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    mirka134 Pozri príspevok
    Dobrý den chcela by som vás poprosiť o radu ako zaučtovať v JU a aký dať kurz pri fakture, ktorá bola vystavená 16.5,2012 z čiech na sumu 5256 kč
    a bola uhradená prepravnej službe 17,5,2012 Na SUMU 208,96 €

    podla daneho kurzu mi suma nesedi

    dakujem velmi pekne
    prosím.... pordí niekto?
    Naposledy upravil mirka134 : 27.07.12 at 06:55

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    mirka134 Pozri príspevok
    prosím.... pordí niekto?

    neporadí niekto?

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Zákon o účtovníctve 431/2002
    § 24

    (1) Účtovná jednotka je povinná oceňovať majetok a záväzky ku dňu ocenenia, a to
    a) ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu spôsobmi podľa § 25,
    b) ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, spôsobom podľa § 27,
    c) k inému dňu v priebehu účtovného obdobia spôsobom podľa § 27, ak sa to vyžaduje podľa osobitného predpisu.33)

    (2) Ak tento zákon neustanovuje inak, majetok a záväzky vyjadrené v cudzej mene prepočítava účtovná jednotka na eurá referenčným výmenným kurzom určeným a vyhláseným Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska33a) (ďalej len "referenčný kurz")
    a) v deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu alebo v iný deň, ak to ustanovuje osobitný predpis, 34)
    b) v deň, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka,
    c) v deň, ktorým je rozhodný deň, ku ktorému sa preberá majetok a záväzky od zahraničnej zanikajúcej právnickej osoby.



    dolezity je teda den uskutocnenia uctovneho pripadu pri oceneni zavazku nie den vystavenia faktury...

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    mirka134 Pozri príspevok
    Dobrý den chcela by som vás poprosiť o radu ako zaučtovať v JU a aký dať kurz pri fakture, ktorá bola vystavená 16.5,2012 z čiech na sumu 5256 kč
    a bola uhradená prepravnej službe 17,5,2012 Na SUMU 208,96 €

    podla daneho kurzu mi suma nesedi

    dakujem velmi pekne
    Dňom uskutočnenia účtovného prípadu sú deň splnenia dodávky a deň úhrady záväzku, čo je u Teba odidvoje 17.5.12. Cena nákupu podľa kurzu 25,46 zo 16.5.12 bola 206,44 Eur. Zaplatené bolo 208,96. Ak prepravca vydal potvrdenku o zaplatení na 208,96 Eur, tak ako daňový výdavok možno uznať plnú sumu. Lebo u prepravcu je to zdaniteľný príjem. Ak ale potvrdenka je iba na 5256 CZK, tak výdavok môže byť iba v sume 204,44 Eur podľa referenčného kurzu, lebo na 208,96 Eur nemáš žiadne potvrdenie. Rozdiel 2,52 Eur je v lepšom prípade nedaňový výdavok, v horšom manko. Ak prepravca inkasuje sumu v Eur, tak má právo uplatniť komerčný kurz svojej banky, ale musí aj potvrdenku vydať v tejto mene. Ak nevydá, tak viac, ako vychádza referenčným kurzom by som mu nedal. Väčšina takých preberaní však prebieha tak, že preberajúci nie je pripravený a kým sa spamätá, tak už môže iba vyhodnocovať, koľko preplatil.

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    a_je_to Pozri príspevok
    Dňom uskutočnenia účtovného prípadu sú deň splnenia dodávky a deň úhrady záväzku, čo je u Teba odidvoje 17.5.12. Cena nákupu podľa kurzu 25,46 zo 16.5.12 bola 206,44 Eur. Zaplatené bolo 208,96. Ak prepravca vydal potvrdenku o zaplatení na 208,96 Eur, tak ako daňový výdavok možno uznať plnú sumu. Lebo u prepravcu je to zdaniteľný príjem. Ak ale potvrdenka je iba na 5256 CZK, tak výdavok môže byť iba v sume 204,44 Eur podľa referenčného kurzu, lebo na 208,96 Eur nemáš žiadne potvrdenie. Rozdiel 2,52 Eur je v lepšom prípade nedaňový výdavok, v horšom manko. Ak prepravca inkasuje sumu v Eur, tak má právo uplatniť komerčný kurz svojej banky, ale musí aj potvrdenku vydať v tejto mene. Ak nevydá, tak viac, ako vychádza referenčným kurzom by som mu nedal. Väčšina takých preberaní však prebieha tak, že preberajúci nie je pripravený a kým sa spamätá, tak už môže iba vyhodnocovať, koľko preplatil.

    ahoj ja som to mala zaplatené 17.5.2012 a lístok mám od prepravnej spoločnosti - kuriera, ktorý tovar doviezol - potvrdenku

    dakujem
    Naposledy upravil mirka134 : 30.07.12 at 12:21

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    mirka134 Pozri príspevok
    ahoj ja som to mala zaplatené 17.5.2012 a lístok mám od prepravnej spoločnosti - kuriera, ktorý tovar doviezol - potvrdenku

    dakujem
    ok ... ale dúfam, že sa rozumieme, kurz sa berie z predchádzajúceho dňa, teda vyhlásený nbs 16.5. poobede a platný pre 17.5 do večera.

    kurz pri fakture zo zahraničia - učtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.