Zavrieť

Porady

Tarcha na dome

Dobry den, prosim o radu ako postupovat pri kupe domu, na ktorom je tarcha? Co a kde by mal majitel urobit, ked predava dom na ktorom je tarcha a kde si to vieme ako kupujuci overit? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    fx_93963 Pozri príspevok
    O tarche sme sa dozvedeli na stranke katastru, dom je pisany na deti a tarcha je pravdepodobne ich matka, ktora tam ma pravo dozivotneho byvania.
    Nie ze "pravdepodobne",ale zisti s presne,aka tarcha to je.
    Ak tam ma babka dozivotne pravo dozitia a predajcovia tuto tarchu nezrusia pred predajom, tak je mozne, ze kupis nehnutelnost a ako bonus dostanes aj babicku

    Pred kupou si vyjasni s predavajucimi vsetky nejasnosti a ziadaj vsetky tarchy z LV odstranit pred predajom . Ku kupe sa rozhodni az ked bude LV cisty.

    fx_93963 je offline (nepripojený) fx_93963

    fx_93963
    O tarche sme sa dozvedeli na stranke katastru, dom je pisany na deti a tarcha je pravdepodobne ich matka, ktora tam ma pravo dozivotneho byvania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.