Zavrieť

Porady

Dohodar z uracu prace

Chcela by som si vziat na dohodu na 1 mesiac slecnu do predajne, ktora je evidovana na urade prace? Ake formality treba splnit? - je potrebne ju prihlasit aj na socialnej poistovni a danovom urade? Ale sa to riesi len na urade prace? A ake dokumenty potrebujem predlozit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    logo
    EKIP s.r.o. "účtovná kancelária"
    Ešte pripomínam, že tá dohodárka je povinná vopred oznámiť úradu práce výkon zárobkovej činnosti a jej príjem za mesiac nesmie prekročiť sumu 143,40 EUR aby ju nevyradili z evidencie.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Prihlasuješ ju tak isto ako tú predchádzajúcu. RLFO do SP, na DÚ sa neprihlasuje, len ju uvádzaš na Prehľade.
    piccolino Dakujem velmi pekne.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    piccolino Pozri príspevok
    Ak sa este smiem spytat, tu prvu brigadnicku som mala zamestnanu prvykrat v tomto roku v juli, cize dnes mam dat za nu prehlad na DU, alebo sa bude prehlad davat az buduci mesiac, kedze bude mat vyplatu k 10.8?
    uvedieš ju až v prehľade za 07 2012

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    piccolino Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne za radu. Cize ak tomu spravne rozumiem, prehlad za 072012 podam k 31.8.2012.
    aj skôr môžeš. Ak máš výplatný termín 10.8., aj daň musíš v zmysle §35 ods. 6 zákona č. 595/2003 odviesť do 15.8., teda nič Ti nebráni po úhrade dane podať aj prehľad - nech na to nemusíš myslieť a stresovať sa v posledný deň....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela opýtať, niečo "okolo" témy.
    Zamestnávateľ má teraz dohodára z ÚP, ale chcel by mu dať TPP, platí to ešte ako v minulosti, má zamestnávateľ nejaké "úľavy" keď zoberie z ÚP nezamestnaného, alebo dlhodobo nezamestnaného, .....
    ďakujem
    http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13119

    piccolino je offline (nepripojený) piccolino

    piccolino
    mam jednu brigadnicku - studentku, tu mam prihlasenu na socialke aj danovom urade - ale v auguste nemoze zaskocit v predajni, tak surne potrebujem nahradu. Je to rozdiel, ak by som ju este mala prihlasenu? A zobrala dalsiu?DAkujem

    piccolino je offline (nepripojený) piccolino

    piccolino
    Ak sa este smiem spytat, tu prvu brigadnicku som mala zamestnanu prvykrat v tomto roku v juli, cize dnes mam dat za nu prehlad na DU, alebo sa bude prehlad davat az buduci mesiac, kedze bude mat vyplatu k 10.8?

    piccolino je offline (nepripojený) piccolino

    piccolino
    Dakujem velmi pekne za radu. Cize ak tomu spravne rozumiem, prehlad za 072012 podam k 31.8.2012.

    piccolino je offline (nepripojený) piccolino

    piccolino
    TAkze, ak som spravne pochopila, vykaz za 072012 podam k 31.8.2012.

    Dakujem velmi pekne za rady. Od roku 2010 som nemala nikoho na dohodu, teraz sa tie vykazy zmenili, tak je to pre mna uplne nove. Pre niekoho su to zrejme veci a je cudne, ze sa na nich pytam, ja som si presla aj zakon, ale ked je to vysvetlene po lopate od vas, tak mi to vemi pomoze. takze vsetkym odpovedajucim velmi pekne dakujem

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    A čo sa týka sociálnej poisťovne máš v tom jasno? Stále sa pýtaš len na DÚ, ale dohodára treba prihlásiť do SP, vybaviť si elektronický prístup a mesačne posielať výkazy. Odvádza sa z dohody garančné a úrazové poistenie.

    piccolino je offline (nepripojený) piccolino

    piccolino
    Ano, socialnu poistovnu mam v poriadku. To sa mi zda uplne prehladne. Mam elektronicky pristup,registrovala som vlastnu tu prvu brigadnicku tento mesiac uz elektornicky, aj vykazy som si uz nastudovala.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    Ja by som sa chcela opýtať, niečo "okolo" témy.
    Zamestnávateľ má teraz dohodára z ÚP, ale chcel by mu dať TPP, platí to ešte ako v minulosti, má zamestnávateľ nejaké "úľavy" keď zoberie z ÚP nezamestnaného, alebo dlhodobo nezamestnaného, .....
    ďakujem

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    stále sú nejaké bonusy- pozri si priamo stránky UPSVAR, myslím, že tam majú zverejnené podrobnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.