Zavrieť

Porady

Externé štúdium na VŠ

Dobrý deň,
snažím sa zistiť, či ako budúci študent VŠ externej formy patrím do "kategórie" nezaopatrené dieťa a či je štát povinný platiť za mňa zdravotné poistenie prípadne či je rodič povinný platiť na mňa výživné aj naďalej. Zo znenia zákona č. 461/2003 Z. z. § 10 a 254 som sa nedozvedel nič, čo by mi vedelo odpovedať na moju otázku.
Za skorú odpoveď vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Michal Veselský Pozri príspevok
    3. septembra budem mať 20 rokov
    Štát je platitelom zdr.poistenia aj za študentov externého štúdia do dovršenia 30 rokov veku. Po zápise treba predložiťv prísl.zdr.poisťovni potvrdenie o návšteve školy.

    Čo sa týka platenia výživného, si plnoletý, o priznanie musíš požiadať sám. Vyživovacia povinnosť rodiča nezaniká ukončením strednej školy. Máš pravidelný príjem zo zamestnania ?
    momentálne som nezamestnaný, ale neviem ako to s tým externým štúdiom, pretože mi niekto hovoril, že tam je podmienka byť zamestnaný alebo evidovaný na úrade práce a neviem, čo je na tom pravdy

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Michal Veselský Pozri príspevok
    momentálne som nezamestnaný, ale neviem ako to s tým externým štúdiom, pretože mi niekto hovoril, že tam je podmienka byť zamestnaný alebo evidovaný na úrade práce a neviem, čo je na tom pravdy
    Ak ti hovoril ako o podmienke prijatia, tak to je blbosť.
    Len či si to štúdium budeš mať z čoho platiť.
    no to je už druhá vec.. momentálne ma zaujímalo ako to je s tým ZP a vyživovaciou povinnosťou
    ďakujem za skorú odpoveď!

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ak študuješ externou formou, s najväčšou pravdepodobnosťou súd uzná, že si schopný sám sa živiť, nepripravuješ sa sústavne na svoje budúce povolania a vyživovaciu povinnosť voči tebe neurčí.

    Externé štúdium na VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.