Zavrieť

Porady

Otazka pre odbornikov - ochranne pasmo (plyn)

Dobry den. Vlastnim pozemky vedla planovanej R2, kde jeden najrozsiahlejsi (cca 2 ha) mi kvoli prekladke inzinierskych sieti kvoli vystavbe spomenutej rychlostnej cesty, konkretne plynovodu (jedna sa o strednotlakove potrubie ), pretnu takmer v polovici... je to na hranici extra a intravilanu, v buducnosti to urcite bude prekvalifikovane na stavebne pozemky, je to v tesnej blizkosti tech. parku, ktory je uz takmer obsadeny. Moja otazka znie, bude tam mozne v buducnosti stavat ? Nemyslim, RD, ale priemysel... Ako je to z ochrannym pasmami plynovodu (pozemok ma asi 200 x 100 m), resp. musim takyto zasah strpiet bez odksodnenia...? Diky za kazdy odborny nazor...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubolc je offline (nepripojený) lubolc

    lubolc
    Tak nikto, nic...? :-) Dozvedel som sa , ze je to dokonca plynovod VTL DN 150... Takze teraz neviem, je stavebna cinnost v jeho okoli uplône vylucena ? Zaujimave je, ze tak isto pretina technologicky park...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ochranné pásmo 4m na obe strany, bezpečnostné pásmo podľa tlaku do 50 m na obe strany. Stavby v pásme so súhlasom prevádzkovateľa. Máte nárok na jednorazové odškodnenie skrz vecného bremena na plynovod.

    lubolc je offline (nepripojený) lubolc

    lubolc
    Diky, aspom niekto... AJ ked ste ma nepotesili, tie 4 m su v pohode, ale to bezpecnostne pasmo je teda do 100 m a tym padom sa na celom pozemku, kedze je asi 100 m siroky, neda stavat... dakujem pekne... Cize mam na najblizsich 50 rokov znehodnoteny pozemok a musim drzat hubu... To mi nieco pripomina... Som velmi zvedavy, ako to maju "osetrene" v zahranici, pochybujem totizto, zeby tam obcan tahal za taky kratky ( ci skor, ziadny...) konec ako tu na Slovensku. A o tom jednorazovom odskodneni......... ani neuvazujem. Predpokladam, zeby to ohodontili max. par stovkami eur...? Pritom realny odhad skody, ktora mi tymto rozhodnutim vznikla urcite ide do par stotisic... Vivat Slovakia...!!!

    Otazka pre odbornikov - ochranne pasmo (plyn)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.