Zavrieť

Porady

Eshop - jednoduché účtovníctvo paušálne výdavky otázka pre odborníkov

Ahojte poradáci. Mám otázku. Mám eshop ktorý bude fungovať od 7.1.2011 Chcem sa len spýtať pár vecí prosím Vás veľmi o rady. Nechcel by som viesť účtovníctvo, ale len účtovať paušálne výdavky. Mám v 75% problém od dodávateľa dostať faktúru a chcem si to zjednodušiť. Teda ak to dobre chápem. Predám niekomu môj tovar za 10€ už aj s poštovným. Táto suma mi bude pripočítaná na môj bankový účet. Povedzme si, že predám 2 veci denne. To znamená, že 20€x1rok. To máme 7200€ za rok na tomto bankovom účte evidované ako príjem. Ak som dobre chápal všetko čo som sa tu v témach dočítal tak z tejto sumy odpočítam zaplatené odvody, odpočitateľnú položku na rok 2011, a výslednú sumu zdaním 20% a to je suma ktorú zaplatím štátu. Počítam správne? Ake doklady si musím evidovať? Treba mi niečo, alebo len počítam jednoducho tak ako som hore spomenul? Účtovníctvo viesť nechcem. Ďakujem vešmi pekne za odpovede snáď som to dobre napísal. Ďakujem

Andrej
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Trošku zle,
    lebo si zabudol na paušalne výdavky 40% skús si to prerátať v tabulke čo nájdeš tu http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html a je len tvoja vec, či budeš viesť jednoduché účtovníctvo alebo paušalne výdavky.

    A ďalšia vec, daň z príjmu je stále na úrovni 19%. Jediné čo je 20% je DPH a kedže nie si platca, tak to ťa nemusí zaujímať.

    A doklady kt. potrebuješ sú vystavené faktúry, výpisy z účtov a potvrdenia o platení odvodov ( ak platíš šekom abo v hotovosti ak platíš cez účet tak ten doklad o zaplatení máš na výpise z účtu )

    falky je offline (nepripojený) falky

    Som mladý ambiciózny, časovo flexibilný...pracovitý, .... mamonár xD ...viac falky
    Xanti ahoj, jj zabudol som na tých 40%, ale myslel som to tak ako píšeš, budem rád ak sa vyjadria aj ďalší odborníci s nejakou radou. Ešte jednu mám otázku. Musím vystavovať faktúry alebo mi stačí pribalovať k tovarom len paragon? Ktorý by bol aj dokladom k reklamácii. Ďakujem

    Andrej

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Paragon nestaci.

    falky je offline (nepripojený) falky

    Som mladý ambiciózny, časovo flexibilný...pracovitý, .... mamonár xD ...viac falky
    Ďakujem pán Kovács za odpoveď. Ostávam s pozdravom

    elpedro je offline (nepripojený) elpedro

    elpedro
    No ja v tomto odborník nie som, len mám taký pocit, že na obchodnú činnosť paušálne výdavky použiť nemôžeš. Sú len vybrané živnosti, kde sa to dá. Myslím, že sú to všetko remeslá.

    Opravte ma prosím ak sa mýlim.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    elpedro Pozri príspevok
    No ja v tomto odborník nie som, len mám taký pocit, že na obchodnú činnosť paušálne výdavky použiť nemôžeš. Sú len vybrané živnosti, kde sa to dá. Myslím, že sú to všetko remeslá.

    Opravte ma prosím ak sa mýlim.
    mýliš sa, podmienka je neplatiteľ DPH
    § 6
    Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
    .
    .
    (10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    vybrané, tzv. remeselné živnosti môžu zatialľ použiť 60% výdavky.

    Kurát pri obchodnej činnosti je to nezvyčajné, lebo sa predpokladá, že uplatňovanie skutočných nákladov je výhodnejšie - ale keď nemá vstupné faktúry ....

    Eshop - jednoduché účtovníctvo paušálne výdavky otázka pre odborníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.