Zavrieť

Porady

davka v hmotnej nudzi-dalsia

Dobry den. chcem sa spytat ci mam narok na dalsiu davku v hmotnej nudzi ak som ju uz tento rok poberala, ale bola mi zastavena lebo som sa zamestnala... teraz po 3 mesiacoch prac. pomeru si chcem dat vypoved a zaujima ma ci mam zas na tu davku narok hned po tom ako ma zaeviduju na urade prace. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    "Hneď po tom" to nebude, pretože v nasl.mesiaci po skončení prac.pomeru ešte budeš mať príjem zo zamestnania. Dávka v HN sa vypláca mesiac pozadu, takže ak skončíš prac.pomer. napr.31.7., dávku v hmotnej núdzi dostaneš vyplatenú až v októbri.

    martha25 je offline (nepripojený) martha25

    martha25
    aha dakujem...a ked som popri tom este v 7 TT, to mi potom budu do kedy vyplacat, resp. treba im prilozit preukaz?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martha25 Pozri príspevok
    aha dakujem...a ked som popri tom este v 7 TT, to mi potom budu do kedy vyplacat, resp. treba im prilozit preukaz?
    Ak máš rizikové tehotenstvo, možno výhodnejšie ako dávka v hmotnej núdzi bude pre teba nemocenské z ochrannej doby, ktorá je u tehotných 8 mesiacov. Dávku vypláca sociálna poisťovňa, ak ti lekár vystaví PN-ku.

    Aký máš hrubý príjem zo zamestnania ?

    martha25 je offline (nepripojený) martha25

    martha25
    nemam rizikove, v zamestnani to oznamovat nechcem. nemocenske by mi vyslo cca 2 nasobok davky v hmotnej nudzi. mna len zaujima, ci im to pri tej ziadosti o davku mam oznamit alebo nie.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    martha25 Pozri príspevok
    Dobry den. chcem sa spytat ci mam narok na dalsiu davku v hmotnej nudzi ak som ju uz tento rok poberala, ale bola mi zastavena lebo som sa zamestnala... teraz po 3 mesiacoch prac. pomeru si chcem dat vypoved a zaujima ma ci mam zas na tu davku narok hned po tom ako ma zaeviduju na urade prace. dakujem
    kde to zijeme, ked chce niekto radsej poberat davku v hmotnej nudzi, ako pracovat?

    martha25 je offline (nepripojený) martha25

    martha25
    myara Pozri príspevok
    kde to zijeme, ked chce niekto radsej poberat davku v hmotnej nudzi, ako pracovat?
    vies co, ty kym nieco komentujes, tak si to aspon cele predtym precitaj, aspon by si pochopila preco nechcem pracovat

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    martha25 Pozri príspevok
    vies co, ty kym nieco komentujes, tak si to aspon cele predtym precitaj, aspon by si pochopila preco nechcem pracovat
    ze si tehotna? ved pises, ze nemas rizikove
    bezne tehotne zeny pracuju do 34. tyzdna

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    martha25 Pozri príspevok
    chod driet do vyroby ty p...a a potom mi daco hovor ze mam robit do 34 tyzdna!!
    s tym slovnikom inam ani nepatris...
    tiez nie si jedina, co robi vo vyrobe, a je tehotna

    davka v hmotnej nudzi-dalsia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.