Zavrieť

Porady

Platba za vedenie jednoduchého účtovníctva.

Keď si založím živnosť na opatrovanie, stačí mi viesť jednoduché účtovníctvo? A koľko sa priemerne za vedenie takéhoto účtovníctva platí účtovníčke? Chcem sa vedieť orientovať v ponuke, ďakujem za radu. :-)
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

a_je_to
Ak budeš mať do roka 12 mesačných príjmov za opatrovanie, 12 odvodov do ZP a 12 odvodov do SP ... a ostatné výdavky nepresiahnu 40% z Tvojich príjmov, tak účtovníctvo netreba ani viesť, iba sa v exceli zosumarizuje tých 36 zápisov a urobí sa daňové priznanie. Také daňové priznanie sa dá urobiť aj do 25 – 40 EUR, podľa náročnosti spolupráce a času pred termínom na podanie priznania.

BambiKN je offline (nepripojený) BambiKN

obyčajné žieňa, na ktoré sa lepí smola za smolou a ktoré chce pomôcť svojej láske... ...viac BambiKN
Ďakujem, ale asi ho viesť budem musieť, lebo to bude popri zamestnaní a rôznym ľuďom, takže tých faktúr bude viac, čiže aj príjmov, sociálku platiť prvý rok nrmusím a zdravotnú mám hradenú zo zamestnania, teda ak sa nemýlim, výdavky budem mať cestovné, materiál, čistiace atď. takže toho bude viac. Dostala som ponuku, že mi budú viesť účtovníctvo za 40,- eur mesačne, je to primerané, či moc? neviem sa v tom vôbec orientovať.

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
je to horná hranica, ale naozaj závisí od počtu dokladov. Cena do 500 EUR za rok je slušná cena aj pre dodávateľa. Ak v tom je všetko včítane výkazníctva.

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
BambiKN Pozri príspevok
Ďakujem, ale asi ho viesť budem musieť, lebo to bude popri zamestnaní a rôznym ľuďom, takže tých faktúr bude viac, čiže aj príjmov, sociálku platiť prvý rok nrmusím a zdravotnú mám hradenú zo zamestnania, teda ak sa nemýlim, výdavky budem mať cestovné, materiál, čistiace atď. takže toho bude viac. Dostala som ponuku, že mi budú viesť účtovníctvo za 40,- eur mesačne, je to primerané, či moc? neviem sa v tom vôbec orientovať.

Môže to byť primerané, môže to byť aj "moc" ...ale môže to byť aj málo .

Rozhodne svoju prácu chce každý mať zaplatenú.Tak ako aj Vy.Záleží čo všetko budú účtovať , najmä koľko bude dokladov a s tým spojených účtovných položiek ,rozsah evidencie obchodného majetku, vyúčtovanie cestovných náhrad a podobne .Nedá sa podať jednoznačná odpoveď.

Cez google si zadajte do vyhľadávača Cenník účtovníckych prác resp.služieb a pozrite aké ceny sú v reále.I napriek uvedeným cenníkom si firmy ceny môžu upraviť, podľa požiadaviek jednotlivých klientov.Nedá sa to tak presne povedať, čo všetko účtovník bude pre klienta robiť .

Platba za vedenie jednoduchého účtovníctva.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.