Zavrieť

Porady

plati sa clo na tovar z polska ?

Zdravim ludia, mam taku otazku, ak by som chcel dovazat tovar z polska plati sa nejake clo ? ak ano kolko alebo podla coho to zalezi ze kolko. Kde by som nasiel nejake informacie o cle ? A druha otazka kolko mozem mat maximalnu vahu v dodavke ? Zalezi to podla toho kolko je uvedene v papieroch od auta ? alebo stat urci l nejaku presnu vahu pre dodavky ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Clo neplatíš, je to nadobudnutie tovaru z členskej krajiny EU, avšak treba si preštudovať zákon o DPH za akých podmienok pri takomto dovoze sa už treba registrovať pre DPH.
    Teda za predpokladu, že nenakladáš tovar v PL, ktorý je pod colným dohľadom a dováža sa z tretej krajiny.

    Maximálnu hmotnosť prepravovaného tovaru dodávky si vyčítaš v papieroch od auta. Dodávky sa pohybujú v hranici do 1,5t.
    Netreba sa spoliehať, že policajti vážia na cestách len ťahače s návesmi a sklopky a maličkých nekontrolujú hoci radi si zgustnú práve na takých, čo majú predpísanné max.. 24t a túto hmotnosť prekračujú, tam sa pokuty vedia riadne vyšplhať. A druhá vec, k autu, ktoré ma živí, by som sa nechovala macošsky.
    Najviac okolo preťažovania áut špekulujú dopravcovia so sklapačmi, ktorí sú platení od objemu prepravovanného tovaru a nie km, čo Tvoj prípad asi nebude.
    Naposledy upravil danushka : 05.08.12 at 14:49

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Na začiatok si preštuduj najmä §4 a §7 zákona o DPH.
    stanleytri dakujem za odpved, idem to studovat
    danushka Pozri príspevok
    Clo neplatíš, je to nadobudnutie tovaru z členskej krajiny EU, avšak treba si preštudovať zákon o DPH za akých podmienok pri takomto dovoze sa už treba registrovať pre DPH.
    Teda za predpokladu, že nenakladáš tovar v PL, ktorý je pod colným dohľadom a dováža sa z tretej krajiny.

    Maximálnu hmotnosť prepravovaného tovaru dodávky si vyčítaš v papieroch od auta. Dodávky sa pohybujú v hranici do 1,5t.
    Netreba sa spoliehať, že policajti vážia na cestách len ťahače s návesmi a sklopky a maličkých nekontrolujú hoci radi si zgustnú práve na takých, čo majú predpísanné max.. 24t a túto hmotnosť prekračujú, tam sa pokuty vedia riadne vyšplhať. A druhá vec, k autu, ktoré ma živí, by som sa nechovala macošsky.
    Najviac okolo preťažovania áut špekulujú dopravcovia so sklapačmi, ktorí sú platení od objemu prepravovanného tovaru a nie km, čo Tvoj prípad asi nebude.
    Dakujem ti krasne, nie ten tovar neni z tretej krajiny, takze to je v pohode,,,,a nevies presne ako je to s tou dph ? lebo nasiel som si tie zakony aj sa ich snazim studovat ale som z toho debil

    plati sa clo na tovar z polska ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.