Zavrieť

Porady

register sporiteľov starobného dôchodkového sporenia

Ahojte, práve som sa dočítala v časopise "Práca, mzdy a odmeňovanie" o povinnostiach zamestnávateľa, kde je okrem iného vypichnutá i povinnosť zamestnávateľa prihlásiť zamestnancov do registra poistencov a sporiteľov dôchodkového sporenia. Vôbec netuším o čo tu ide. Je to snáď II. pilier ?
Vie dakto o čo tu beží a odkedy tu o to beží ? Pripadám si ako štvanec, čo všetko chytá na posledný okamih. Ďakujem vopred za odpoveď.
-----------------------------------------------------------------------avipe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Avipe,
    presne takto som bola zhrozená aj ja.....ale čítaj ďalej....prihláška, ktorá sa posiela elektronicky , alebo faxom.

    V utorok sme mali školenie, tak som to hneď brala so sebou , aby mi Poraďáci poradil.....a vraj je to len iná forma prihlásenia , keď to posielaš faxom, alebo elektronicky......ale je to klasický "Registračný list FO"

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Ďakujem Muška za odpoveď, ale stále neviem čoho sa to týka. Je to len klasické prihlásenie zamestnanca, ktorého firma zamestnala, alebo ide o ľudí, ktorí si sporia do druhého piliera. Nehnevaj sa, dnes mi nezapína.
    ---------------------------------------------------------------
    avipe

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    avipe
    Ďakujem Muška za odpoveď, ale stále neviem čoho sa to týka. Je to len klasické prihlásenie zamestnanca, ktorého firma zamestnala, alebo ide o ľudí, ktorí si sporia do druhého piliera. Nehnevaj sa, dnes mi nezapína.
    ---------------------------------------------------------------
    avipe
    Ak máš zamestnancov prihlásených v SP cez RLFO, Tvoja povinnosť je splnená.

    register sporiteľov starobného dôchodkového sporenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.