Zavrieť

Porady

Zodpovednosť za účtovníctvo

Prosím Vás, za čo všetko zodpovedá ext.účtovník pri vedení účtovníctva a za čo s.r.o. ako účt.jednotka? Jedná sa mi napr. o taký prípad, keď konateľ mi dodá faktúru,alebo doklad, ktorý nie je celkom v poriadku, ale i napriek tomu to chce mať v nákladoch. Kto zodpovedá za doklady v účtovníctve, ktoré nemajú všetky náležitosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zodpovednosť za účtovníctvo má účtovná jednotka. Spracovateľ účtovníctva to má mať upravené v zmluve. Pripísomnom upozornení na možné riziko s identifikáciou nesprávnosti sa v tomto rozsahu dá zodpovednosti vyhnúť.
    V tomto zmysle je vhodné mať ustanovenie v zmluve. Učtovníčka - zamestnanec by mala postupovať obdobne, aj ked riskuje podstatne menej.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sara
    Prosím Vás, za čo všetko zodpovedá ext.účtovník pri vedení účtovníctva a za čo s.r.o. ako účt.jednotka? Jedná sa mi napr. o taký prípad, keď konateľ mi dodá faktúru,alebo doklad, ktorý nie je celkom v poriadku, ale i napriek tomu to chce mať v nákladoch. Kto zodpovedá za doklady v účtovníctve, ktoré nemajú všetky náležitosti?
    Súhlasím s Lidou , ja som mala v jednej dobe tiež podnikateľa , ktorý mi dal k účtovaniu podozrivé doklady a a jednucho trval na tom ich uplatniť do výdavkov . Nakoľko i po mojom upozornení nezmenil názor , tak som vyhotovila písomné upozornenie na daný problém , konkrétne s udaním označenia dokladu , podarilo sa mi presadiť to , že bolo aj proti stranou podpísané . Potom som mu to zaúčtovala .A doklad mám u seba dodnes.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    sara
    Prosím Vás, za čo všetko zodpovedá ext.účtovník pri vedení účtovníctva a za čo s.r.o. ako účt.jednotka? Jedná sa mi napr. o taký prípad, keď konateľ mi dodá faktúru,alebo doklad, ktorý nie je celkom v poriadku, ale i napriek tomu to chce mať v nákladoch. Kto zodpovedá za doklady v účtovníctve, ktoré nemajú všetky náležitosti?
    § 5 zákona o účtovníctve:
    "(1) Účtovná jednotka môže poveriť vedením svojho účtovníctva aj inú právnickú osobu alebo fyzickú osobu.
    (2) Poverením podľa odseku 1 sa účtovná jednotka nezbavuje zodpovednosti za vedenie účtovníctva, zostavenie a predloženie účtovnej závierky a za preukázateľnosť účtovníctva v rozsahu podľa tohto zákona."

    Zodpovednosť za účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.