Zavrieť

Porady

Odpočítanie nájmu z ceny bytu

Stretli ste sa už s možnosťou splácania nájmu, ktorý sa Vám odpočíta z kúpnej ceny? Som rada, že niekto konečne našiel spôsob ako financovať bývanie aj bez hypotéky. Na stránke www.senobyvani.sk som našla ponuku ako už ďalej nemusím platiť nájom, ale môžem splácať svoj byt a nebrať hypotéku. Môj byt kúpi za mňa niekto iný, on mi ho dá do prenájmu a ja mu ho budem splácať. O zmluvy sa vraj postará developer. Máte s tým niekto skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Dala by som si veeelmi dobrý pozor na zmluvu, na každé slovíčko a nešetriť na dobrom právnikovi. Mohlo by sa stať že byt budete splácať ale prevodu do vlastníctva sa nedožijete.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    predá ti ho za akú cenu? iba hlupák by prenajal byt a potom predal za kúpnu cenu - zaplatené nájomné.

    Príklad: kúpim byt za 100 tis., prenajmem ho za 500 mesačne, po 5 rokoch som získal 30 tis. na nájomnom (dane, náklady neberme teraz do úvahy) a predám ho za trhovú cenu. Ak by som ho mal predať nájomníkovi za 70 tis. (100-30), v podstate som prerobil na inflácii, byrokracii, daniach...

    tvoj model môže fungovať v samospráve, ale nie pri súkromných osobách

    Odpočítanie nájmu z ceny bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.