Zavrieť

Porady

musím uhradiť zásielku, ktorú mi poslali obyčajne?

dobrý deň všetkým, chcela by som vás poprosiť o radu. je nemenovaná firma poslala manželovi také miniautíčko (že postriebrené) len tak na ukážku, že ak si ho bude chcieť nechať, stačí zaplatiť priloženú poukážku a že k ničomu inému ho to nezaväzuje. manžel si tak zaplatil dve zásielky, ďalšie 2 sme poslali späť, lebo ich cena bola stále vyššia a vyššia, tretiu zásielku sme si ani prevzali, lebo sme vtedy boli na dovolenke v Egypte. tie zásielky sme síce poslali späť, ale obyčajnou poštou, nemáme od nich podací lístok. v piatok sme si v schránke našli upomienku na zaplatenie všetkým troch zásielok spolu v sume 60 eur. skoro som dostala infarkt. dnes som ta volala a tá pani mi trvdí, že nič od nás nedostali, že jej mám poslať podacie lístky. zásielku, ktorú poslali v čase našej dovolenky mi vraj môže zreklamovať, ale podľa nej ju budeme musieť zaplatiť. a teraz, čo robiť? tak som sa rozčúlila, že som jej zložila telefón. podacie lístky nemám, to tretie autíčko sme ani nevideli a naša poštárka má 2 týždne dovolenku :-( poraďte mi prosím, či mám nejakú šancu aby som to nemusela zaplatiť. jediná vec je, že oni nemajú žiaden doklad o našom prevzatí a nemajú ani manželovu objednávku. len neviem, či nám to pomôže. prosím, poraďte. veľmi pekne ďakujem. júlia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    jasné, že vám to pomôže, veď keď oni nemajú dôkaz, že ste niečo prevzali, tak načo sa s tým trápite..

    julinkaf je offline (nepripojený) julinkaf

    julinkaf
    trápi ma to, lebo oni sa mi hneď vyhrážajú ďalšími poplatkami spojenými s vymáhaním. je lepšie vôbec nereagovať alebo im predsa len napísať list, že upomienku neakceptujem?

    musím uhradiť zásielku, ktorú mi poslali obyčajne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.