Zavrieť

Porady

Musim uhradit obchodnikovi dopravu pri prevzati a zaroven vrateni produktu?

Ahojte,stala sa mi takato vec,som fyzicka osoba a objednal som si cez jeden internetovy obchod autoradio,dohodol som sa po telefone s obchodnikom ze mi da dopravu zdarma,cena autoradia bola 179E.Doprava inac by stala 6E.Poslal mi to kurierom vo stvrtok a na druhy den dnes to je piatok to malo dojst.Nakolko som sa dozvedel nevyhovujuce vlastnoti tohto produktu na poslednu chvilu...tak som chcel tuto objednavku neprevziat,v pripade v zavislosti od jeho ponuky vymenit za ine autoradio,nakolko ponuka uz ma neoslovila tak som chcel peniaze spat.no obchodnik mi neodpisoval na mail,a tak ak prisiel kurier som zasielku prevzal,vyplatil,ak mal odist som sa rychlo k nemu vratil a som vysvetlil mu oco ide ze mi tovar nevyhovuje a chcel by som ho vratit ci sa da,povedal ze ano ale peniaze uz mi nemoze vratit lebo som podpisal,moze mu to odniest spat a sa s nim musim dohodnut o vymene tovaru alebo vrateni penazi,ale ze mam nato narok do 7dni bez udania dovodu vratit tovar.Ze ak by som tovar neprevzal a zaroven nepodpisal(coz v mojom pripade sa to stalo som podpisal)tak tovar by sa mu vratil a by bol skodny na postovnym 2x,cesta kumne a odomna.Vravel nech mu zavolam a sa s nim dohodnem,volal som mu ale nedvihal,rozhodol som sa po kurierovi autoradio odoslat spat k nemu..a zaplatil som aj dopravu 11.92E.Obchodnik mi potom mailom pisal ze ak produkt dojde k nemu v bezchybnom stave neotvoreny..tak mi peniaze vrati ale strhne si za dopravu 7.5E,(pricom povedal o 1.5E odrazu viac) ale co ma natom zaujima ci moze si dovolit stiahnut za dopravu zato ze mi ho poslal a sa mu vracia spat..?Moze si dovolit pytat peniaze za postovne kumne..alebo nemoze a ja mam narok do siedmych dni produkt vratit jemu spat bez udania dovodu? ak je mozne odpovedzte na pal.erik@centrum.sk dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    HIISS Pozri príspevok
    Ahojte,stala sa mi takato vec,som fyzicka osoba a objednal som si cez jeden internetovy obchod autoradio,dohodol som sa po telefone s obchodnikom ze mi da dopravu zdarma,cena autoradia bola 179E.Doprava inac by stala 6E.Poslal mi to kurierom vo stvrtok a na druhy den dnes to je piatok to malo dojst.Nakolko som sa dozvedel nevyhovujuce vlastnoti tohto produktu na poslednu chvilu...tak som chcel tuto objednavku neprevziat,v pripade v zavislosti od jeho ponuky vymenit za ine autoradio,nakolko ponuka uz ma neoslovila tak som chcel peniaze spat.no obchodnik mi neodpisoval na mail,a tak ak prisiel kurier som zasielku prevzal,vyplatil,ak mal odist som sa rychlo k nemu vratil a som vysvetlil mu oco ide ze mi tovar nevyhovuje a chcel by som ho vratit ci sa da,povedal ze ano ale peniaze uz mi nemoze vratit lebo som podpisal,moze mu to odniest spat a sa s nim musim dohodnut o vymene tovaru alebo vrateni penazi,ale ze mam nato narok do 7dni bez udania dovodu vratit tovar.Ze ak by som tovar neprevzal a zaroven nepodpisal(coz v mojom pripade sa to stalo som podpisal)tak tovar by sa mu vratil a by bol skodny na postovnym 2x,cesta kumne a odomna.Vravel nech mu zavolam a sa s nim dohodnem,volal som mu ale nedvihal,rozhodol som sa po kurierovi autoradio odoslat spat k nemu..a zaplatil som aj dopravu 11.92E.Obchodnik mi potom mailom pisal ze ak produkt dojde k nemu v bezchybnom stave neotvoreny..tak mi peniaze vrati ale strhne si za dopravu 7.5E,(pricom povedal o 1.5E odrazu viac) ale co ma natom zaujima ci moze si dovolit stiahnut za dopravu zato ze mi ho poslal a sa mu vracia spat..?Moze si dovolit pytat peniaze za postovne kumne..alebo nemoze a ja mam narok do siedmych dni produkt vratit jemu spat bez udania dovodu? ak je mozne odpovedzte na pal.erik@centrum.sk dakujem
    Na jednej strane podľa zákona by ti mal vrátiť všetky peniaze, vrátane nákladov na dopravu. Akurát poštovné, čo zaplatíš za dopravu tovaru späť obchodníkovi, musíš uhradiť ty. Takže on by ti mal vrátiť celú sumu, čo si zaplatil.

    Na strane druhej, skús sa vžiť do jeho situácie. Ak mu takto 10 takíto špekulanti, ako si ty, vrátia tovar, tak on bude mať čistú škodu 75 EUR. Nie že by si bol rád, že ti zoberie tovar bez problémov späť a ty zaplatíš len cenu poštovného a balného, tak ty budeš špekulovať, ako ho čo najviac ošklbať, lebo ty si si to rozmyslel a tovar nechceš.

    Nabudúce si lepšie rozmysli, čo kupuješ a až po riadnom zvážení kupuj. Neprevádzkujem internetový obchod, ale v tomto stojím na ich strane a myslím si, že ak zákazník vráti tovar, mal by uhradiť aspoň náklady na dopravu (mali by tak upraviť zákon, ale bohužiaľ všetci zákonodarci majú plnú hubu ochrany spotrebiteľa, že je to až neprimerané). Bolo by to fér pre obe strany - obchodník ti zoberie späť tovar bez uvedenia dôvodu ("lebo medveď..."), vráti ti cenu tovaru, ale ty zaplatíš za dopravu. On potom môže tovar predať inému a nebude mať z toho náklady navyše, lebo natrafil na zákazníka - špekulanta.

    Neviem, prečo si všetci myslia, že podnikateľa môžu ošklbať, lebo je podnikateľ a má asi kopec peňazí....

    Musim uhradit obchodnikovi dopravu pri prevzati a zaroven vrateni produktu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.