Zavrieť

Porady

pozastavenie živnosti a prihlásenie na UPSVR.

Zdravím chcel bi som sa spýtať na jednu vec: idem sa nahlásiť na úrad práce a neviem či mám nárok na nejaké príspevky od štátu. Bývame sami s družkou v našom dome , priateľka je na materskej a známi mi hovoril, že bi som mal dostať nejaký príspevok na bývanie a ešte niečo, ale neviem čo
Viete mi prosím poradiť načo mám nárok a aké papiere k tomu potrebujem? Vopred Ďakujem všetkým za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si si počas prevádzkovania živnosti neplatil dobrovolné poistenie v nezamestnanosti, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Kolko máš rokov ? Priatelka je na materskej dovolenke alebo poberá rodičovský príspevok z UP ?
    Dom je v tvojom vlastníctve ?

    Ak by sa priatelka chcela posudzovať samostatne, musela by mať súdom stanovené výživné na dieťa.

    stanislav25 je offline (nepripojený) stanislav25

    stanislav25
    Zdravím mám 28 rokov , priateľka je na materskej dovolenke a, dom je v našom vlastníctve a neplatil som si dobrovolné poistenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanislav25 Pozri príspevok
    Zdravím mám 28 rokov , priateľka je na materskej dovolenke a, dom je v našom vlastníctve a neplatil som si dobrovolné poistenie.
    V tom prípade máš nárok na dávku v hmotnej núdzi, príspevok na zdravotnú starostlivosť + príspevok na bývanie.

    Len neviem, či Vás s priatelkou budú posudzovať spoločne - v tom prípade by sa bral do úvahy aj jej príjem z materského, alebo každého samostatne - vtedy by ona musela mať súdom stanovené výživné na dieťa. Podrobnosti ti poskytnú na UP.

    Viac info o výške dávky nájdeš aj tu
    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=225

    pozastavenie živnosti a prihlásenie na UPSVR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.