Zavrieť

Porady

HTML, JavaScript - tlač stránky - nastavenia

Caute, potrebujem nejakym sposobom nastavit tlac webstranky tak, aby som urcil prehliadacu, kde konci jedna strana a zacina druha. Dopracoval som sa k tomu, ze by mi to mal oddelovat tag H1, ale nejak to moje prehliadace ignoruju.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scibuff je offline (nepripojený) scibuff

    scibuff
    Pomocou tagov mozes nastavit specialny css pre tlacenie napr takto
    <link rel="stylesheet" href="print.css" type="text/css" media="print" />
    ale strany to neoddeli a aj keby to strany oddelilo na tvojich prehliadacoch, iny pouzivatelia mozu mat inak nastavenie okraje atd.

    Na to by bolo nalepsie vyrobit PDF-ka.

    klose je offline (nepripojený) klose

    klose
    No k tomu tagu aj s atributmi som sa dopracoval. Dopracoval som sa aj k tomu, ze tag H1 ma pokracovat na dalsej strane, ale to nebavi.
    Ineho nastavenia prehliadacov sa nebojim, potrebujem totiz tlacit veci z nasej databazy z jedneho a toho isteho PC do sablony. Zatial to tlacim do PDFka cez pdfcreator dost krkolomne (musim oblbovat vlastny kod). Vacsinou ide o nejakych 20 stran.

    Ako sa teda da z toho urobit inak PDFko?

    scibuff je offline (nepripojený) scibuff

    scibuff
    No vela zavisi od detailov ... v ako jazykum to robis - je to na serveri alebo na tvojom pocitaci, atd. ... mozno Word Doc / rtf by bolo jednoduchsie. Ak by stacil excel, najlepsie by bolo vygenerovat csv - excel to vie "native"-ne nacitat, potom kotrolovat riadkovanie by bola hracka

    klose je offline (nepripojený) klose

    klose
    No v skratke, mam databazu MySQL na serveri v mojom PC (wampserver). Kedysi som to robil tak, ze sablonu s tabulkou som vytlacil a potom som dopasovaval k tomu riadky v excely, pricom to blblo a bolo to narocne, najme ak som chcel aby to vytlacil niekto iny. Preto to chcem nakodit pomocou xhtml, css, javascriptu a php. Sablonu uz mam, aj my to oddeluje strany, obcas by vsak pri nahlade tlace aj samotnej tlaci nikde nevytlaci niektore polozky z vrchnej casti strany, aj ked pri beznom zobrazeni stranky tam su. Niekedy mi prechadzaju veci zo strany na stranu co je vec nastavenia okrajov prehliadaca, co upravit viem.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    mozno zatnem od veci, ale pokial viem, tag h1 je urceny na oznacenie NAPDISU , resp hlavneho nadpisu na stranke, a stretol som sa s tym pri optimalizacii SEO pre vyhladavace (formatovanie tagmi H). Podla toho google dalej spracovava relevantnost stranky. Ine spravne vyuzite tagu h1 nepoznam...

    HTML, JavaScript - tlač stránky - nastavenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.