Zavrieť

Porady

príležitostný príjem

Dobrý večer. Do akej výšky pri príležitostnom príjme nemusím podávať DP v roku 2012? Ďakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

príjem príležitostný je do 500 €.....
záleží aj na ostatnom príjme, či ti vôbec vznikne povinnosť podať DP....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Daduš K Pozri príspevok
Dobrý večer. Do akej výšky pri príležitostnom príjme nemusím podávať DP v roku 2012? Ďakujem
Čo rozumieš pod príležitostným príjmom ?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, po zatepleni by sme chceli aby jeden sused poumyval pivnicne okna (cca 100 EUR), ide o jednorazovu zalezitost. Chcem to navrhnut spravcovi, ale neviem akou formou by to bolo: dohoda, prikazna zmluva? Najlepsie, aby spravca s tym mal co najmenej roboty. Ide o nezamestnaneho suseda....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aj napr. na dohodu o vykonaní práce.....
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak je v evidencii nezamestnaných, musí dohodu odniesť na ÚP odniesť, max príjem môže byť 143,40€.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Viem, ze dohoda, len spravca by bol najradsej keby s tym nemali starosti, dohodu uz treba nahlasit. Je moznost napr. prikaznej zmluvy bez toho, aby to musel nahlasit na SP....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

este jedna otazka. Klient ide robit vyskum (psycholog), ide o jednorazovu zalezitost s cca 50 ludmi po 20 EUR (cize spolu 1000 EUR). Ako to spravit, aby mal moznost si to dat do nakladov? Je mozne spisat s kazdym prikaznu zmluvu s tym, ze si to kazdy zucastneni vysporiada sam v DP (ak bude mat povinnost podat), bez nahlasovania na SP ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

príkazné zmluvy zvyčajne majú charakter závislej práce.....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zvycajne, to znamena, ze moze byt vynimka alebo teraz ma napadlo, ja som sa zucastnila cez internet tiez nejakych dotaznikov, za ktore som mala kredity. Ked som nazbierala urcity pocet premenila som ich na hotovost a poslali mi 10 EUR a zmluvu o dielo. Mohlo by to byt aj v tychto oboch pripadoch? Ak ked mi to na umytie okien nesedi.
0 0
tikidi tikidi

tikidi je offline (nepripojený) tikidi

Som na rodičovskom príspevku a chcela by som sa opýtať do akej sumy v roku 2012 by som mohla mať príležitostný príjem, aby som nemusela podávať daňové priznanie, nakoľko si moju odpoč. položku uplatní manžel?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tikidi Pozri príspevok
Som na rodičovskom príspevku a chcela by som sa opýtať do akej sumy v roku 2012 by som mohla mať príležitostný príjem, aby som nemusela podávať daňové priznanie, nakoľko si moju odpoč. položku uplatní manžel?
podľa môjho názoru, aj keby si mala príjem do 1/2 NČZD , vtedy nie si povinná podať DP, manžel si nesmie uplatňovať celú odpočítateľnú položku na Teba.....predsa budeš mať príjem, i keď nie si povinná podať DP.....
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Prosím Vás o pomoc.
Zamestnanec zomrel v 11/2012 a rodina ma požiadala o pomoc s vyplnením DP. Okrem príjmu zo zamestnania mal aj príležitostný príjem vo výške 2000 Eur (jedná sa o odd. VIII, r. 1).

1. Platí aj pre tento rok odpočet vo výške 500 € na daňovníka a ďalších 500 € na manželku?
2. Môžem mu odpočítať celých 500 €, ak zomrel v priebehu roka?
3. Do akej výšky mu môžem uplatniť výdavky z takého príjmu?
Srdečná vďaka za skorú odpoveď.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

fipina Pozri príspevok
Prosím Vás o pomoc.
Zamestnanec zomrel v 11/2012 a rodina ma požiadala o pomoc s vyplnením DP. Okrem príjmu zo zamestnania mal aj príležitostný príjem vo výške 2000 Eur (jedná sa o odd. VIII, r. 1).

1. Platí aj pre tento rok odpočet vo výške 500 € na daňovníka a ďalších 500 € na manželku?
2. Môžem mu odpočítať celých 500 €, ak zomrel v priebehu roka?
3. Do akej výšky mu môžem uplatniť výdavky z takého príjmu?
Srdečná vďaka za skorú odpoveď.
do 90. dní je povinnosť podať DP po nebožtíkovi......stíhate?
príjem je za čo?
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Je to nejaká podpora od poľnohospodárskej platobnej agentúry, podpora na obrábanie pôdy alebo niečo také. Tých 90 dní stíhame len tak-tak.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

fipina Pozri príspevok
Je to nejaká podpora od poľnohospodárskej platobnej agentúry, podpora na obrábanie pôdy alebo niečo také. Tých 90 dní stíhame len tak-tak.
máte možnosť oznámiť DU o predlženie lehoty na podanie DP.....i keby to trvalo dlhšie ako do riadneho termínu na podanie DP.....
nájdi si v zákone túto možnosť a využite ju.....

ten príjem je poskytovaný pre SHĽ? s osvedčením?
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Nebol SHR. Podporu dostával raz ročne na základe vlastnej žiadosti (v rozhodnutí je : schvaľuje poskytnutie podpory formou jednotnej platby na plochu). Vlani som to dávala do odd. VIII a bolo to dobre. Len teraz neviem, či sa niečo zmenilo a či tú oslobodenú čiastku 500 + 500 € môžem započítať celú.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

fipina Pozri príspevok
Nebol SHR. Podporu dostával raz ročne na základe vlastnej žiadosti (v rozhodnutí je : schvaľuje poskytnutie podpory formou jednotnej platby na plochu). Vlani som to dávala do odd. VIII a bolo to dobre. Len teraz neviem, či sa niečo zmenilo a či tú oslobodenú čiastku 500 + 500 € môžem započítať celú.
ja účtuje SHĽ, ten to musí zdaňovať....
ale raz na školení nám vraveli (cca 4 roky), že takéto dotácie, bez osvedčenia sa nezdaňujú..... over si moje tvrdenie.....
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Veľmi pekne ďakujem za pomoc a želám pekný deň. Idem teda hľadať.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Som SZČO a chcem predať kovový šrot do zberných surovín.
Chcem si to napísať len na seba ako súkromnú osobu, nie na firmu. Dá sa to?
Do akej sumy by to malo byť, aby som tento príjem nemusel zahŕňať do daňového priznania?
Uvažujem, že časť toho odpadu odovzdá môj príbuzný, ktorý je zamestnanec. Bol by to u neho príležitostný príjem do 500,- pri ktorom nemusí podať DP a môže požiadať zamestnávateľa a RZ ?
Ako by to bolo najlepšie spraviť?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ak je ten kovový šrot súkromným majetkom, daň neplatíte keď ten príjem bude aj nad 500,- €.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať