Zavrieť

Porady

mzdy v JU vyplatené po 31.12.2005

Vyplatila som ako zamestnávateľ mzdy zamestnancovm 25.1.2006 za december 2005. Účtujem v sústave JU. Môžem ich v rámci uzávierkových operácií zúčtovať do decembra 2005, alebo je to už v zákone zrušené. Nikde to v zákone nemôžem nájsť, ani v postupoch účtovania pre JU. Môžem to isté urobiť aj s odvodami do poisťovní, ak som ich odviedla do 31.1.2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ekofin
    Vyplatila som ako zamestnávateľ mzdy zamestnancovm 25.1.2006 za december 2005. Účtujem v sústave JU. Môžem ich v rámci uzávierkových operácií zúčtovať do decembra 2005, alebo je to už v zákone zrušené. Nikde to v zákone nemôžem nájsť, ani v postupoch účtovania pre JU. Môžem to isté urobiť aj s odvodami do poisťovní, ak som ich odviedla do 31.1.2006?
    Vyplatenie miezd za december 2005 je výdavok roku 2006.Týka sa JÚ.

    ekofin je offline (nepripojený) ekofin

    zena,matka 3 detí,úctovník ekofin
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ktorý paragraf o tom hovorí. Oľga

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Zákon o účtovníctve
    § 3


    (1) Účtovná jednotka účtuje a vykazuje účtovné prípady v období, s ktorým časovo a vecne súvisia (ďalej len "účtovné obdobie"). Ak túto zásadu nemožno dodržať, účtovná jednotka ich zaúčtuje a vykáže v období, keď sa tieto skutočnosti zistili.

    (2) Účtovná jednotka postupuje v účtovnom období v účtovníctve podľa § 4 ods. 2. Náklady a výnosy účtuje účtovná jednotka v tom účtovnom období, v ktorom vznikli, bez ohľadu na deň ich úhrady, inkasa alebo na deň vyrovnania iným spôsobom. Výdavky a príjmy účtuje účtovná jednotka vždy v tom účtovnom období, v ktorom dôjde k ich úhrade alebo inkasu.

    (3) Účtovným obdobím je kalendárny rok, ak tento zákon neustanovuje inak.

    mzdy v JU vyplatené po 31.12.2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.