Zavrieť

Porady

leasing v JU

Prosím vas,poradi mi niekto ohladom leasingu?V r.2004 FO obstarala auto na leasing,v tom roku som nuplatnovala odpis a splatky som uctovala ako NZD.V´r.2005 mozem uplatnot odpis aj splátky ako OZD.dakujem,je to surne.prajem pekny den
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

tu klikni
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=128
tu stiahni....doplň svoje údaje....a máš tam aj zaúčtovanie v denníku, aj záväzky, aj odpisy...proste všetko
0 0
stanina stanina

stanina je offline (nepripojený) stanina

vdaka za tabulku je dobre vypracovaná,mam to tiez tako rozpisane,ale moj problem je v tom,ze neviem ci si mozem tohto roku davat leasing do nakladov ,ked som to neurobila v r. 2004.vies mi poradit?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

No akurát si prišla o náklady v roku 2004.
Samozrejme, že môžeš pokračovať, ale tak ako keby si r. 2004 nevynechala.
0 0
stanina stanina

stanina je offline (nepripojený) stanina

vdaka,muska super odpoved,prajem ti vsetko dobre
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Mám taký problém.
Leasing - JU - auto zakúpené v r. 2003.

V banke máme zadaný trvalý príkaz. A banka nám zrazila z účtu platbu za 01/2005, dňa 31.12.2004.

Teraz neviem či to bude výdavok r. 2004 alebo r. 2005.
Časovo sa rozlišuje leasing v JÚ ?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Asi nerozumiem otázke. Splátka leasingu nikdy nebola výdavkom. Aj pri leasingoch uzatvorených pred 1.1.2004 sa počítal časový "odpis" , iba sa to volalo nájomné a vychádzalo sa z inej obstarávacej ceny.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ja som sa asi zle vyjadrila.

V uzávierkových operáciach idem dať do nákladov leasingové splátky ale tým, že splátka za 01/2005 bola z nášho účtu odpísaná 31.12.2004, neviem či mám výdavok za leasing vynásobiť 11 mesiacmi alebo môžem 12 mesiacmi.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

poraďte mi prosím aký je rozdiel ak je auto vložené do majetku firmy a ak je na podnikanie? Je to tak,že pri prvom prípade sa odpisuje iba hodnota leasingu+poistenie (bez PHM) a pri druhom všetko ,musí sa viesť kniha jázd.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sklenkova
poraďte mi prosím aký je rozdiel ak je auto vložené do majetku firmy a ak je na podnikanie? Je to tak,že pri prvom prípade sa odpisuje iba hodnota leasingu+poistenie (bez PHM) a pri druhom všetko ,musí sa viesť kniha jázd.
To čo si napísala je jedno a to isté , odpisuješ , do výdavkov dávaš PMH a iné súvisiace výdavky s používaním auta , vedieš evidenciu jázd .
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

sklenkova
poraďte mi prosím aký je rozdiel ak je auto vložené do majetku firmy a ak je na podnikanie? Je to tak,že pri prvom prípade sa odpisuje iba hodnota leasingu+poistenie (bez PHM) a pri druhom všetko ,musí sa viesť kniha jázd.
Auto do majetku vložené - je firemné. Do výdavkov - odpisy, dań z MV, havarij. a zákonn.poist. a všetky výdavky súviace s prevádzkou vozidla..../PHM , parkovné, umývarka, opravy, doplnky do auta.....,
Vedie sa KJ "s podrobnou evidenciou" = stav tachometra, tankovanie,prejdené km, odchod-príchod, čas, účel ....

Auto používané v podnikaní - ale súkromné. Do výdavkov daň z MV,
náhrada za prejdené km+spotreba PHM. Vedie sa KJ alebo CP - bez evidencie tachometra, ale účel jazdy ,prejdené km na podnikanie, čas odchodu a príchodu, dátum musia byť.
Náhrada za prejdené Km je vlastne pokrytie všetkých výdavkov súvisiacich s prejazdenými km súkromným autom na podnikanie - tieto v účtovníctve vlastne neeviduješ.

Auto na leasing - aj keď je na firmu, alebo na súkromnú osobu, používané v podnikaní. Myslím, že sa nemôže použiť náhrada 6,20 Sk, lebo auto je leasingovej spoločnosti do splatenia leasingu.
Zabudla som na niečo?
Naposledy upravil Lenuška : 23.02.06 at 11:20
0 0
Janina9 Janina9

Janina9 je offline (nepripojený) Janina9

Ja som sa stretla s tým , že jednotlivé splátky leasingu idú do prev. réžie kedy boli zaplatené(JÚ) a platcovia DPH si uplatnia DPH v príslušnom období, ale prvá akontácia sa rozdelí na počet rokov najmenej na 36 mesiacov ( konzultácia na DÚ) auto bolo kúpené v roku 2003.

Pekný deň
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Yvvetta
Ja som sa asi zle vyjadrila.

V uzávierkových operáciach idem dať do nákladov leasingové splátky ale tým, že splátka za 01/2005 bola z nášho účtu odpísaná 31.12.2004, neviem či mám výdavok za leasing vynásobiť 11 mesiacmi alebo môžem 12 mesiacmi.
A koľkými si násobila v roku 2004, keď časovo si tam mala 13 splátok? Ja by som dala do každého roka 12.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Minulý rok som sa nad tými splátkami ani nepozastavila a násobila som ich len 12 mesiacami aj keď boli zaplatené 13.
Až teraz tento rok som začala premýšľať, čo je správne. A neprišla som na nič.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Daj 12 .
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Neviem Johanka, nie som si istá, či mám dať 12.
Keby sme nemali peniaze a v r. 2005 by sme napríklad uhradili iba 10 splátok ?
Neviem ani, kde sa mám pozrieť v zákone. Neporadíš ?
0 0
spring spring

spring je offline (nepripojený) spring

V roku 2/2002 sme zakúpili osobné auto na leasing. Mesačné splátky myslím tým celú čiastku som účtovala do prevádzkovej režie , nerozdelovala som to na havarijné, nájomne atd.. Akontácia na výdavok neovplyvňujúci základ dane. Nie je to ok?
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Nevie mi niekto poradiť - napísať, v akom § v daň. zákone nájdem koľko splátok môžem uplatniť pri leasingu v JÚ ?
V roku 2004 sme uhradili 13 splátok a v roku 2005 už len 11 splátok. Máme v banke zadaný trvalý príkaz a banka nám zrazila platbu za 01/2005 dňa 31.12.2004.
Neporadíte ?
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

Mam problem s leasingom v roku 2005. Robim bratovi leasing po starom, poradila mi jedna danova poradkyna a ten leasing chapem. teraz po novom to tiez chapem ako to ma byt cca, ale z tych papierov si neviem rady.

Neplatca dph, stvrtrocne splatky leasingu. Nemam tu nejaku extra leasingovu zmluvu. Mam tu splatkovy kalendar z cac leas., mam tu faktury z renaultu na akontaciu a taku istu aj z cac. Fa z renaultu - obstaravacia cena s dph a neviem ako mam dat toto vsetko dokopy. Som ochotny aj zaplatit nejaky poplatok za vypracovanie ale len tomu kto v tom fakt vie chodit, ja mam z toho misung.

Dakujem,
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Prosím, pomôžte mi.
Aký máte názor na môj problém (príspevok č.8 a 18) ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Yvvetta
Nevie mi niekto poradiť - napísať, v akom § v daň. zákone nájdem koľko splátok môžem uplatniť pri leasingu v JÚ ?
V roku 2004 sme uhradili 13 splátok a v roku 2005 už len 11 splátok. Máme v banke zadaný trvalý príkaz a banka nám zrazila platbu za 01/2005 dňa 31.12.2004.
Neporadíte ?
Toto banky bežne robia, pokiaľ je trvalý príkaz na začiatku mesiaca a deň platby vyjde na sobotu či nedeľu.. V oboch rokoch by si mala účtovať 12 x mesačný výdavok OZD(interným zápisom do réžie), bez ohľadu na počet platieb (výdavok NOZD).
Opravte ma prosím, ak sa mýlim.
Naposledy upravil Paula : 06.03.06 at 07:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať