Zavrieť

Porady

Preklopenie systemu na novy disk.

Zdravim, kedze moj HDD uz ma svoje roky, rozhodol som sa kupit si novy disk ale nechce sa mi zrovna vsetko nanovo instalovat. Dakde som cital o preklopeni disku na druhy. ale dako sa neviem dopracovat k postupu. Nevie niekto ako na to. ? momentalne mam Windows 8 CP.
Naposledy upravil Dav : 27.08.12 at 11:36
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

....nie som odborník, ale windows bez inštalácie "nepreklopíš"....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Mozes skusit acronis true image, skus pozret napr. sem http://www.zive.cz/poradna/zaloha-ja...nsultanswers=1
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

tictac7 Pozri príspevok
....nie som odborník, ale windows bez inštalácie "nepreklopíš"....
Nemal by byt ziadny problem urobit tkz. obraz disku, urcite to bude fungovat
1 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

acronis true image to zvladne bez problemov
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Nazýva sa to aj klonovanie disku.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tictac7 Pozri príspevok
....nie som odborník, ale windows bez inštalácie "nepreklopíš"....
Ale preklopíš. Najlepšie je cez obraz disku. Dá sa to aj kopírovaním - nedávno som to skúsil, keď som kupoval nový SSD disk, kde som na jednu partíciu nainštalovať nový windows a na druhú partíciu som natvrdo skopíroval pôvodný Windows. Funguje to, ale nedá sa zaručiť, že všetko bude na 100% fungovať -niektoré súbory mi nedovolilo presunúť.

Ale ten obraz disku je v pohode. V bývalej robote tak inštalovali nové kompy - na jeden nainštalovali všetky potrebné aplikácie, urobili z toho obraz disku a na ostatné to len rozbaľovali z toho obrazu. Bolo to oveľa rýchlejšie, a najmä menej prácne, než všetko inštalovať na každom PC.
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

True Image je platený program.Staršia verzia True Image od Seagate DiscWizard sa dá voľne stiahnúť.Urob si obraz disku ,na ktorom máš OS a údaje z iných partícií prekopíruj.
http://www.seagate.com/gb/en/support...ds/discwizard/
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Odporúčam bootovateľné CD kde je klonovací software, napr. Norton Ghost (napr. Hiren's boot CD), pripojiť oba disky, naklonovať, vybrať starý a až potom bootovať z nového. Nezapájať starý disk! V registroch je uložená jeho signatúra a po pripojení by to poprehadzovalo poradie bootovania a priradenie písmen diskov. Odskúšané iks krát, funguje super.
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

No ten hirens mam. len ci to dokaze preklopit aj win 8. ci tam na tom nezalezi? Nema to daky typ ochrany. ?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

To nema nic spolocne so systemom, to robi obraz disku (hirens nepoznam, ale pisal som vseobecne)
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

No ja potrebujem vyriesit nasledovne. Momentalne mam v PC dva HDD na jednom je win XP a na druhom Win 8. ten s win xp chcem vymenit za novy a ostat uz len na Win 8. lenze ked vyberiem HDD kde je Win XP pri bootovani mi vyhodi chybu bootu. neda sa aspom ten boot dako presunut na ten druhy disk? skusal som EasyBCD ale dako mi to stym nejde.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
MilanH Pozri príspevok
...Momentalne mam v PC dva HDD na jednom je win XP a na druhom Win 8. ten s win xp chcem vymenit za novy a ostat uz len na Win 8. lenze ked vyberiem HDD kde je Win XP pri bootovani mi vyhodi chybu bootu. neda sa aspom ten boot dako presunut na ten druhy disk? ...
... čo myslíš pod "vyberiem HDD" ?
Fyzicky vyberieš (t.j. odoberieš z PC)?
Pozrel si nastavenia v BIOS-e - z ktorého HDD má prebiehať bootovanie? Malo by sa dať prehodiť poradie...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

MilanH Pozri príspevok
No ja potrebujem vyriesit nasledovne. Momentalne mam v PC dva HDD na jednom je win XP a na druhom Win 8. ten s win xp chcem vymenit za novy a ostat uz len na Win 8. lenze ked vyberiem HDD kde je Win XP pri bootovani mi vyhodi chybu bootu. neda sa aspom ten boot dako presunut na ten druhy disk? skusal som EasyBCD ale dako mi to stym nejde.
Neviem, či ti moja rada pomôže, alebo či je fundovaná, ale ja by som skúsil nasledovné.

Predpokladám teda, že máš dual boot - teda že pri štartovaní ti dáva na výber 2 systémy Info o tomto je uložené v súbore s názvom boot.ini, ktorý je priamo na c: disku. Tento súbor som ja editoval cez Start - Settings - Control Panel - System - Ďalší postup máš tu:

http://support.microsoft.com/kb/314081

najprv si ale urob zálohu obsahu (skopíruješ text do nejakého textového súboru) a potom vymaž prvú voľbu pre štart systému (ten Win XP), mal by ti zostať len jeden riadok. Pozor pri odobratí HDD so starým systémom - poradie diskov sa môže zmeniť a preto potom nevie naštartovať ten druhý operačný systém. Treba zistiť, aké číslo má ten disk, na ktorom máš ten nový OS a v boot.ini prepísať správne číslo disku.

Je to takto asi ťažko pochopiteľné, ale myslím, že tam bude zádrheľ, v tom boot.ini. Treba sa s tým trochu pohrať.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

win8 nepoznam ale malo by to byt podobne ako na sedmicke
odpoj ten disk s xp
nabootuj z instalacneho cd win8
(nemam ziadny win poruke tak len strielam z pameti)
hladaj nieco ako, troubleshoot, startup repair, automatic repair (fix problem from starting windows)

inak s easybcd by nemal byt problem to spravit....
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zrejme si inštaloval Win8 z prostredia XP.
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

Vlado40 Pozri príspevok
Zrejme si inštaloval Win8 z prostredia XP.
Hej instaloval. bo moja masinka akosi nedokaze nabootovat win 8 ani win 7 z DVD. Win XP mi z DVD nabootuje v pohode. Napalene to je spravne na novsiom pocitaci to nabootuje v pohode. Ano s opravou cez boot by to slo najlahsie ale tuto moznost nemam.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

MilanH Pozri príspevok
Hej instaloval. bo moja masinka akosi nedokaze nabootovat win 8 ani win 7 z DVD. Win XP mi z DVD nabootuje v pohode. Napalene to je spravne na novsiom pocitaci to nabootuje v pohode. Ano s opravou cez boot by to slo najlahsie ale tuto moznost nemam.
a z usb nenabootujes?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak nabotuje z CD XP ,tak nabotuje aj Win7,Win8.Nenabotuje iba v tom prípade ,že Win7 aj Win8 je na DVD a v PC je iba stará CD mechanika nie DVD.
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

Hovorim, ze mi WIN XP nabootuje z DVD. asi je pri xp a 7 rozdielny system bootu. Prosto vyhodi daku chybu. Z USB som skusal ale tiez nic. Dokonca som nastavil v biose bootovanie len z USB. A USB som robil cez nastroj od Microsoftu s originalnym ISO suborom.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

// Prosto vyhodi daku chybu.
Taká nepodstatná vec. Akú???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať