Zavrieť

Porady

prac na dohodu

Zdravim Vas,
mam taku prosbu, zamestnal som na dohodu nezaestnaneho z uradu prace, ktroz dostane 140e mesacne a aj zamestnaneho cloveka ktory ma plat v hrubom cca 7500e/rok.Kolko mozem dat jednorazovo tomu to zamestanncovi, aby ho to nezatazilo pri danovom priznani? A do akeho terminu je treba poslat vykay do soc poistovne aj uhradu dane a taktiez aj na DÚ??
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maaato je offline (nepripojený) maaato

    maaato
    Dakujem za odpoved. Mam este otazku, ak zamestnam na dohodu uchadzaca o zamestnanie, tam platim len garancne a urazove poistenie, kolko mu mozem dat odmenu??140eur alebo 126e?? 65% zo zivotneho minima je 126e ale co som cital tak maximum je 143,30 eur v hrubom, z coho su platene aj odvody v sume 16,92e, takze neviem kolko mozem napisat aby ho nevyhodili z evidencie..
    Taktiez by som rad vedel kam vsade treba poslat vykaz alebo co vsetko treba poslat, a do akeho datumu, zaevidovanie do soc. poistovne bolo 23.7.2012..
    Mám v tom už guláš.dakujeem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Uchádzač o zamestnanie musí predložiť dohodu na UP pred začiatkom výkonu práce - inak ho vyradia z evidencie.

    S daňovým zaťažením zamestnanca s ročným príjmom u iného zamestnávatela 7500€ moc neporiešiš. NČZD si uplatňuje u svojho zamestnávateľa, teda celý jeho príjem zdaníš 19 %. Zamestnanec tvoj príjem pripočíta k príjmu u svojho zamestnávatela (ak bude žiadať RZD) alebo si sám podá daňové priznanie typu A. Predpokladám, že príjem u teba na dohodu nebude tak vysoký, aby mu ovplyvnil možnosť odpočtu ročnej nezd.časti základu dane (tzv. milionárska daň)

    fue je offline (nepripojený) fue

    fue
    Správna suma je 143,3 eur v hrubom. Bolo potrebné urobiť len prihlášku do SP ale to ste už urobili. Mala byť urobená najneskôr pred nástupom na DVP.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    a čo prehľady na DU, vrátane hlásenia? a mesačné výkazy do SP, vo výplatnom termíne organizácie......a samozrejme ich úhrada.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maaato Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Mam este otazku, ak zamestnam na dohodu uchadzaca o zamestnanie, tam platim len garancne a urazove poistenie, kolko mu mozem dat odmenu??140eur alebo 126e?? 65% zo zivotneho minima je 126e ale co som cital tak maximum je 143,30 eur v hrubom, z coho su platene aj odvody v sume 16,92e, takze neviem kolko mozem napisat aby ho nevyhodili z evidencie..
    Taktiez by som rad vedel kam vsade treba poslat vykaz alebo co vsetko treba poslat, a do akeho datumu, zaevidovanie do soc. poistovne bolo 23.7.2012..
    Mám v tom už guláš.dakujeem.
    Tu sumu odvodov si ako vypočítal ?
    Odovzdal kopiu dohody na UP pred začiatkom výkonu práce ?

    Ak si doteraz nemal zamestnanca, nezabudni na doplnenie registrácie dane zo závislej činnosti + prehľady a hlásenia, o ktorých písala Mila123

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    pavol54 Pozri príspevok
    A nezabudni mu strhnúť daň 19%
    Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu príjmov, žiadna daň sa nestŕha..

    maaato je offline (nepripojený) maaato

    maaato
    no do SP som uz poslal aj nejake tie tleaciva elektronicky -mesacny vykaz, ale neviem na aky ucet to teba zaplatit.
    A tie prehady a hlasenia najdem kde??pozeral som to na e-dane ale tam som nic take nensiel..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maaato Pozri príspevok
    no do SP som uz poslal aj nejake tie tleaciva elektronicky -mesacny vykaz, ale neviem na aky ucet to teba zaplatit.
    A tie prehady a hlasenia najdem kde??pozeral som to na e-dane ale tam som nic take nensiel..
    FS, daňové tlačivá
    Hlásenia, prehľady a ostatné tlačivá pre platiteľov dane z príjmov zo závislej činnosti

    prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch:
    Hlásenia o vyúčtovaní dane:

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ewita888 Pozri príspevok
    Ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu príjmov, žiadna daň sa nestŕha..
    lenže niektorí to nevedia a nie je mojou povinnosťou dohodára o tom informovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pavol54 Pozri príspevok
    lenže niektorí to nevedia a nie je mojou povinnosťou dohodára o tom informovať.
    Povinnosťou nie, ale nemáš lepší pocit keď vyplatíš vyššiu odmenu dohodárovi, ako poslať daň na DU ?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    veronikasad Pozri príspevok
    Povinnosťou nie, ale nemáš lepší pocit keď vyplatíš vyššiu odmenu dohodárovi, ako poslať daň na DU ?
    veď on si ju môže dožiadať späť v daňovom priznaní, inak ja mám svojich starostí dosť načo si prirábať cudzie, ja mám skôr dobrý pocit z toho že včas dostanú svoje mzdové nároky, oni totiž keď vytiahnem pero papier pýtam občianku kvôli zmluvu a registrácii sami utečú.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pavol54 Pozri príspevok
    veď on si ju môže dožiadať späť v daňovom priznaní, inak ja mám svojich starostí dosť načo si prirábať cudzie, ja mám skôr dobrý pocit z toho že včas dostanú svoje mzdové nároky, oni totiž keď vytiahnem pero papier pýtam občianku kvôli zmluvu a registrácii sami utečú.
    Aj tak sa dá, niekomu však tá daň pomôže hneď a nemusí čakať do mája nasl. kal.roku. Ak by ťa tvoji dohodári žiadali o vykonanie RZD, s ktorým máš podstatne viac starostí, asi by si postupoval inak ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.