Zavrieť

Porady

Neschválená rehabilitačná liečba po amputácii končatiny.

Zdravím.
Moja svokra prekonala z cievnych dôvodov tri operácie (amputácie) na dolnej končatine. Posledná operácia bola chvalabohu úspešná a rana sa konečne zahojila. Na odporúčanie lekára mala nastúpiť na rehabilitačnú liečbu do Kováčovej. Na naše veľké prekvapenie poisťovňa túto liečbu neschválila s odôvodnením že moja svokra je fajčiarka, trpí duševnou poruchou a je alkoholička. Na vysvetlenie uvádzam, že fajčí cca 25 rokov 4-5 cigariet denne, berie nejaké lieky na depresie a tvrdenie o alkoholizme je silne prehnané. Celé mi to pripadá ako účelové hľadanie dôvodov ako nezaplatiť 75 ročnej žene, ktorá si dlhé roky platila nemocenské poistenie kúpele.

Otázka: dá sa s tým niečo robiť? Má význam podať odvolanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No to bolo aj pred rokmi,
    tiež po amputácii končatiny z dôvodu choroby neschválili liečbu oveľa mladšej osobe ako je tvoja svokra. My sme to akceptovali, chodilo sa na rehabilitácie v mieste bydliska.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Asi nič nenarobíš- skús napísať odvolanie, ale pochybujem, že by zmenili svoje rozhodnutie.- právny nárok na to nieje, takže asi je to pasé...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj ja som sa na to pýtala, manžel je po amputácii - liečenie nebolo a nebude. Nie je nárok.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    KEJKA Pozri príspevok
    aj ja som sa na to pýtala, manžel je po amputácii - liečenie nebolo a nebude. Nie je nárok.
    To vieš- treba tvoriť ZISK !!!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    idulgerov Pozri príspevok
    Zdravím.
    Moja svokra prekonala z cievnych dôvodov tri operácie (amputácie) na dolnej končatine. Posledná operácia bola chvalabohu úspešná a rana sa konečne zahojila.
    ...aj by ma zaujímalo , že z akých ???

    Môj skromný predpoklad ???....tak tipujem na ten diabetický dôvod...
    martuli aj fajčenie môže byť príčinou zúžených ciev, okrem x ďalších.

    Neschválená rehabilitačná liečba po amputácii končatiny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.