Zavrieť

Porady

Nedoplatok RZZP za rok 2011 a MRP

Príjemný dobrý deň,
pevne verím, že tu koluje už kopec otázok okolo RZZP, ale keďže som v tejto oblasti úplný nováčiť prosím o pomoc

Zo ZP nám prišiel Výkaz o nedoplatkoch a akosi netuším ako tento nedoplatok nahodiť do MRP. Zamestnancovi nedoplatok zadám do 705 ako Nedoplatky RZZP- to sa mu klasicky odráta z výplaty. Väčší problém mám ale s nedoplatkom organizácie-zamestnávateľa.

Viete mi prosím niekto poradiť, ako to mám urobiť? Veľmi veľmi a ešte raz veľmi pekne ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mám to chápať, že chceš aby ti v mzdovej štatistike vykazovalo mzdový program MRP nedoplatok zamestnávateľa na ZP z RZZP?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tak teda.....
    zamestnancovi zrazíš nedoplatok....
    a za zamestnávateľa pošleš príslušnej ZP nedoplatok na účet.....rozhodnutie pripojíš medzi ID.....

    alebo ak by si to chcela do miezd dostať, aby ti to vykazovalo.....tak zavolaj do MRP.......

    matka7 je offline (nepripojený) matka7

    matka7
    do miezd v mrp sa nedoplatok zamestnavatela zapracovat neda.
    nedoplatok zamestnanca zaratas v mrp do polozky 500 (nedoplatok), preplatok do polozky 217.
    v sumarizacii budes mat zobrazene iba vysledky zamestnanca.
    do prikazu na uhradu (ak potrebujes rzzp mat na prikaze spolu so mzdami) mozes doplnit polozky manualne (celkovy vysledok rzzp zamestnavatela /jedna poistovna = jedna suma).
    vysledok zamestnavatela zauctujes internym dokladom 524/336a.
    mrp moznost spracovat rzzp za 2011 inak neponuka.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prečo aj preplatok? keď z preplatku ZP zráža zrážkovú daŃ? a ten preplatok vracia späť ZP, nie zamestnávateľ....
    Naposledy upravil Mila123 : 20.09.12 at 16:24

    nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

    nickush3
    ..nedoplatok za zamestnanca je MRP pod 705, tam som to aj nahodila...ibaze sa mi z toho stiahla aj dan.....ale pokial viem, tak by sa mi to nemalo zdanovat(myslim ten nedoplatok,ci?) Urobila som to takto kvoli prehladnosti a ked tu dan budem riesit pri RZD...

    Nedoplatok RZZP za rok 2011 a MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.