Zavrieť

Porady

Účet 665 - výnosy z dlhodobého finančného majetku

Dobrý deň chcela by som sa opýtať kedy sa na účte 665 účtujú tržby, resp. za akých okolnosti. Keby mi niekto vedel poradit bola by som mu vdacna. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tržby z finančných operácií sú v urcitej vyske, rovnaka suma je uvedena aj vo vykaze ziskov a strat za rok 2010 v riadkoch 29 a 32. Riadok 32 sa tyka výnosov z ostatného dlhodobého finančného majetku" a viaže sa k stavu analyticky členeného účtu 665 "výnosy z dlhodobého finančného majetku". Paragraf 80, odsek 5 Postupov účtovania o tomto účte hovorí, že sa na ňom účtujú napríklad dividendy, podiely na zisku a úroky z tohto majetku, účtovaného na účtoch účtovej skupiny 06 .. Za predpokladu, že zhoda oboch súm nie je náhodná by ma zaujímalo za akých okolností sa môžu na uvedenom účte účtovať tržby..

    takuto otazku mam na obhajobe diplomovej prace a neviem ci mu bude stacit ta odpoved.. ktora je na danej stranke.. potrebovala by som o tom co najviac informacii..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved ten link ti musí stačiť - je tam komplet všetko vysvetlené, suvzťažnosti.......čo konkrétne potrebuješ?

    Účet 665 - výnosy z dlhodobého finančného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.