Zavrieť

Porady

Úverový register paušál a povolene prečerpanie na učte

Dobrý deň mam taký problém pre ktorý nemôžem spať.
Jedna sa o to že riešime s manželkou hypotéku cez hypotekárneho poradcu.
Tento Poradca nám pobehal banky ako sme na tom čí je možné získať tuto hypotékuktorú požadujeme. On zistil že to nieje problém a je možnosť dostať aj viac akopožadujeme A mal ponuky od všetkých bank v meste.
a povedal že kľudne môžeme zháňať byt.
Byt sme zohnali expresne rýchlo bola to vynikajúca ponuka tak sme podpisali zmluvu o zmluve a dali zálohu 2000 € teraz sa čaká na ohodnotenie od znalca.
A teraz ta vec čo mi nedá spať je že pri skúmaní internetu som narazil na nejaký úverový register a zistil som že sa tam zaznamenávajú rôzne údaje ako úvery a povolene prečerpanie účtu.
Úvery čo som mal som vždy splácal na čas a bez problému ale nejaký čas som žiltak že som bol v kuse v mínuse na učte.
Jeden mesiac som sa dostal do mínusu a druhy mesiac prišla výplata a vyplatila mínusa dostal som sa do plusu a znova dostal som sa do mínusu a zas prišla výplata a zas som bol v pluse a toto trvalo nejaký čas kým som to nezrušil vždy sa to vyplacalo každy mesiac. Ďalšia vec faktúry za paušal od orange vždy platím 2 naraz čiže raz za 2 mesiace nikdy som nebol odpojený. Môžu tieto veci nejako narušiť schválenie hypotekárneho úveru ? Toto prečerpanie účtu je už zrušené a nevyužívam to ale paušály platím tak stále.
Poradca sa pýtal na to čí mam paušál a aj to čí mam povolene prečerpanie ale nenapadlo ma mu povedať že som to tak využíval.Teraz nemam žiadne uvery ani kreditne karty a ani nič podobne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    stando4 Pozri príspevok
    Dobrý deň mam taký problém pre ktorý nemôžem spať.
    Jedna sa o to že riešime s manželkou hypotéku cez hypotekárneho poradcu.
    Tento Poradca nám pobehal banky ako sme na tom čí je možné získať tuto hypotékuktorú požadujeme. On zistil že to nieje problém a je možnosť dostať aj viac akopožadujeme A mal ponuky od všetkých bank v meste.
    a povedal že kľudne môžeme zháňať byt.
    Byt sme zohnali expresne rýchlo bola to vynikajúca ponuka tak sme podpisali zmluvu o zmluve a dali zálohu 2000 € teraz sa čaká na ohodnotenie od znalca.
    A teraz ta vec čo mi nedá spať je že pri skúmaní internetu som narazil na nejaký úverový register a zistil som že sa tam zaznamenávajú rôzne údaje ako úvery a povolene prečerpanie účtu.
    Úvery čo som mal som vždy splácal na čas a bez problému ale nejaký čas som žiltak že som bol v kuse v mínuse na učte.
    Jeden mesiac som sa dostal do mínusu a druhy mesiac prišla výplata a vyplatila mínusa dostal som sa do plusu a znova dostal som sa do mínusu a zas prišla výplata a zas som bol v pluse a toto trvalo nejaký čas kým som to nezrušil vždy sa to vyplacalo každy mesiac. Ďalšia vec faktúry za paušal od orange vždy platím 2 naraz čiže raz za 2 mesiace nikdy som nebol odpojený. Môžu tieto veci nejako narušiť schválenie hypotekárneho úveru ? Toto prečerpanie účtu je už zrušené a nevyužívam to ale paušály platím tak stále.
    Poradca sa pýtal na to čí mam paušál a aj to čí mam povolene prečerpanie ale nenapadlo ma mu povedať že som to tak využíval.Teraz nemam žiadne uvery ani kreditne karty a ani nič podobne
    pokiaľ je povolené prečerpanie už zrušené a ubehol od toho nejaký čas nemala by mať banka s tým problém... čo sa týka paušálov od pomaranča, tak tie sa do úverového registra nezapisujú, tam sa zapisujú len úvery, kreditky a povolené prečerpania a ich platobná disciplína... niektoré banky dokonca poskytujú hypotéky aj so zápisom v úverovom registri... avšak aj % úroku býva spravidla vyššie, z dôvodu rizikovej prirážky na klientovi...

    oldschool je offline (nepripojený) oldschool

    oldschool
    Povolené prečerpanie je určené na to, aby si ho čerpal. Ak si sa nedostal do mínusu na povolenom prečerpaní, potom ťa to vôbec nemusí strašiť! No a ak si už 12 mesiacov "čistý", teda bez úverov, kreditiek a pod. potom to bude O.K. Ale to by ti mal povedať ten poradca...

    stando4 je offline (nepripojený) stando4

    stando4
    Ďakujem za odpovede ten debet na učte som zrušil zhruba pred 3 mesiacmi a rok predtým sa normálne splácal a ani som nemal žiadne úvery ani kreditky za posledný rok.
    Predtým čo som mal kreditku a uver tak sa splácali na čas a pravidelne. Ten debet som využíval ale viac ako rok a trápi ma že čo ak náhodou tam niečo vniklo o čom neviem alebo som zabudol.

    oldschool je offline (nepripojený) oldschool

    oldschool
    stando4 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede ten debet na učte som zrušil zhruba pred 3 mesiacmi a rok predtým sa normálne splácal a ani som nemal žiadne úvery ani kreditky za posledný rok.
    Predtým čo som mal kreditku a uver tak sa splácali na čas a pravidelne. Ten debet som využíval ale viac ako rok a trápi ma že čo ak náhodou tam niečo vniklo o čom neviem alebo som zabudol.
    Ak ti nikdy neprišiel list z banky, že ťa upozorňujú na nepovolený debet, tak to nerieš...

    Úverový register paušál a povolene prečerpanie na učte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.