Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku po MD a skrateny uvazok

Vazeni poradaci, rada by som Vas poprosila o radu v mojej situacii:

V uplynulych rokoch 2008- 2012 som bola na MD, teraz sa od 1.9. vraciam do prace. Pocas dvoch MD mi vznikol narok na dovolenku 11,5 dna a 15 dni.
Pred MD som pracovala na riadny pracovny uvazok (40 hod./ tyzdenne) teraz budem pracovat na skrateny (30 hod.). Hodinova mzda je dohodnuta nizsia, ako bola priemerna mzda pre vypocet dovolenky v case, ked som pracovala pred MD.

Otazky su:
1. Je moj narok na dovolenku 11,5x8hod alebo 11,5x 6hod (resp. 15x8hod alebo 15x6hod)?
2. Akou sadzbou bude ratana nahrada za dovolenku - podla posledneho naroku v roku 2008, alebo podla novej dohody?

Vopred Vam dakujem za nazory a odpovede
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dovolenka sa vyplaca s aktualnym uvazkom, teda pocet dni x 6 hodin.
    Vyplacana je priemernou mzdou z posledneho stvrtroka, ktora nie je, takze sa vypocita pravdepodobny priemerny zarobok podlz zmluvy.
    Urcite nie z roku 2008.
    Pre teba bolo vyhodnejsie najskor si vycerpat dovolenku a az po nej dohodnut zmenu prac. zmluvy, ale to uz asi nezmenis.

    Narok na dovolenku po MD a skrateny uvazok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.