Zavrieť

Porady

Mám právny nárok a musi mi riaditel priznat za rozsirujuce studium 60 kreditov ?

Obraciam sa na Vás s prosbou o odbornú radu ohľadom priznania kreditov za rozširujúce štúdium .
Som učiteľka ,ktoré potrebuje odborne posúdiť, či mám podľa zákona právny nárok na priznanie 60 kreditov za rozširujúce štúdium.


Moje vzdelanie : - EF TU Košice ukončené v r.1993
- DPŠ pre absolventov nepedagogických fakúlt na fyziku na
PU v Prešove v r. 1999 (uznané ako 1. Kvalifikačná skúška podľa 41/1996)
- Rozširujúce štúdium matematiky na UPJŠ v Košiciach v 2002
Pedagogická prax : 15 rokov ( vyučujem matematiku a fyziku)

Chcem sa spýtať ,či sa ma týka z. č. 317/2009 Z. z a vzťahuje
sa ustanovenie § 61a ods. 10 zákona a za toto rozširujúce štúdium sa mi prizná 60 kreditov. resp. či sa ma týka ustanovenie § 61a ods. 5 zákona.


Za pomoc a skorú odpoveď vopred ďakujem.

S pozdravom

Ing. Beáta Ľubiščáková
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gagus je offline (nepripojený) gagus

    gagus
    Mám podobný problém a hoci Beátke zatial nikto neodpovedal, pridám nasledovné :
    Po ukončení SPgŠ som od r.1982 nastupila ako ucitelka MS a v r.1989 ukončila Rozsirujuce studium specialnej pedagogiky pre ucitelky MS. Neskor som vystudovala FTVS a spravila si 1.atestaciu. Teraz pracujem v centre volneho casu. Mám, alebo nemam narok na 60 kreditov ?
    Vopred dakujem za vsetky Vaše kvalifikované názory.



    Gabriela Vargova
    dobry den....no to by som brala....bohuzial v skolstve to tak nefunguje....na zvysenie kvalifikacie na rozsirujuce som chodila v piatky poobede a v soboty, teda po pracovnej dobe a nikto mi nič ,,nezaplatil,,/ ani studijne naklady....co bola nemala polozka, cestovne, stravne .../...situacia v skolstve je pre mnohych pedagogov zdrvujuca, ponizujuca a to o plate ani nehovorim....naozaj ucia uz iba skalni, lebo ako sa raz ktosi vyjadril ucit nie je zamestnanie,praca....to musite robit s laskou, lebo kvoli peniazom by uz v dnesnej dobe neucil nikto....ale bohuzial v obchode vam za vatikansku menu rozky nepredaju....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ja som bol dnes v práci, a nikto mi žiadné "kredity" nepriznal....

    Ale zarobil som cca 42 €.
    Indeed 1 Dara , NEDÁVAJ mi neužitočné,lebo to bude recipročné

    Mám právny nárok a musi mi riaditel priznat za rozsirujuce studium 60 kreditov ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.