Zavrieť

Porady

Problém:Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected

Pre začiatok mám Win XP, v prípade potreby viem doložiť aj HW parametre.
Začalo sa to z čista jasna, počas práce sa zrazu všetko seklo, nič nefungovalo pomohol len tvrdý reset. Nasledovala hláška " Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected" bez možnosti pustiť ďalej. Ok povedal som si zas sa niečo pokafralo vo WINe tak to naťahám z CDcka. Zmenil som v BIOSe prioritu z HDD na DVD mechaniku a strčil disk do mechaniky. Nabehlo a začalo sa príprava na inštaláciu a tam to seklo, nič sa nepohlo 30 min. Už tam som mal podozrenie na poškodený HDD. Znova som resetol, teraz to nabehlo, dostal som sa do WINe, testoval som 5 min surfovaním po nete znova seklo. Znova do BIOSu, nedetekoval HDD. To moje podozrenie utvrdzovalo, že ide o HDD. Vymontoval som HDD a vymenil som ho za iný, čo som mal k dispozícii. Menil som len HDD a nie kabeláž. 5 min ok potom znova seknutie, pozriem BIOS zas sa nič nedetekuje. Vytiahnem znova HDD, zmením komplet kabeláž medzi HDD a MB, keďže aj mohol byť problém ako som sa na nete dočítal. Nepomohlo. V tomto prípade. Znova zmena na pôvodný HDD, namontovanie s novou kabelážou a čo nevidím ide to. Kuknem do BIOSu, detekuje HDD aj DVDrom, ide 10 min znova sek. Reštart nabehnem do BIOSu a pozerám znova nedetekuje ani HDD ani DVDromku. Mám podozrenie, že HDD to nie je, keďže predtým ako sa to seklo som spravil diagnostiku a ukazovalo, že je OK. Pôvodný HDD som nemohol vyskúšať v druhom PC, keďže MB v druhom PC je staršieho typa a nešlo by to. Z tohto mi vyšlo, že jediné čo môže byť odpálené je MB. Skúšal som DVD mechaniku aj HDD dať do všetkých 4ch konektorov, ale bezvýsledne, stále nič nedetekuje. Jedná sa o to, že poprosil by som tu o radu niekoho, kto by mi vedel povedať v čom je tá chyba. Lebo pôvodne som mal objednaný už aj nový HDD, keďže to na neho vyzeralo. V súčasnosti som to stornoval, keďže to byť HDD nemusí a podľa mňa ani nie je a kupovať chcem len to čo naozaj je potrebné vymeniť. Ak má niekto skúsenosť, alebo ak vie čo je to za problém a čo treba vymeniť poprosil by som ho o radu.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    Zdroj je v pohode. Zostava ma nieco menej ako 5 rokov. Na zdroj sa vzťahuje 5 ročná záruka. Pred rokom som ho menil v záruke za fungl nový kus.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    // Pred rokom som ho menil v záruke za fungl nový kus.

    To neznamená, že je v poriadku. Radšej ho prever.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    pravdepodobne vadna doska, bez vyskusania inej sa to ale prakticky neda urcit naisto

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    HDD zapojené ako IDE? V tom prípade radiče EIDE chybné - ak sa ti podarí v BIOS detekovať HDD - skús povoľovať jednotlivé IDE kanály.


    A keďže spomínaš aj nedetekovanie optickej mechaniky v BIOSe - tak to potom jednoznačne vyzerá na EIDE radiče = nová doska.

    Problém:Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.