Zavrieť

Porady

škoda felícia prerušovaná nefunkčnosť elektriky

Dobrý večer. Mám škodu felíciu, už staršiu a mám jeden problém. Elektrika, čo sa týka svetiel(okrem stretávacích, smerových a výstražných), stieračov, kúrenia niekedy funguje, niekedy nie. Napríklad počas dlhšej jazdy 5 minút funguje, potom znova nefunguje atd. dokola. Poistkami to asi nebude, kedže to striedavo zapína a vypína, bez nejakého ovplyvnenia. Tym pádom ani prerušeným káblom asi nie, kedže sa to vypne aj keď je auto v pokoji(len zapaľovanie). Skúšal som vymeniť relé v poistkovej skrinke z označením 18, kedže sa zdalo, že tam bude problém, ale nepomohlo. Niekto, kto sa vyzná, Pomohli by ste mi s tým prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Zaoxidované štekre - to sú tie zvyčajne čierne diely, ktoré spájajú viacero vodičov naraz. Treba uvoľniť ich poistku proti otvoreniu, otvoriť ich a vystriekať kontalky kontoxom a pod.
    Mohol by si to miesto presnejšie ešte nejak určiť, podla čoho ho nájdem? Ak sa ti dá aj obrázok

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    lujza.j Pozri príspevok
    alebo nové koncovky....
    Rozobrala si už nejakú koncovku ? Veď problém asi je vo vodivosti spoja crimpov. Na vytiahnutie ( zatlačenie poistky crimpu potrebuješ nástroj presne na ten crimp určený a precrimpovanie ručne by som už len z dĺžkových problémov nerobil ( a odkiaľ by si asi získala také crimpy a protikusy aby pasovali do koncovky a kliešte k tomu ).

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    lubko6394 Pozri príspevok
    Rozobrala si už nejakú koncovku ? Veď problém asi je vo vodivosti spoja crimpov. Na vytiahnutie ( zatlačenie poistky crimpu potrebuješ nástroj presne na ten crimp určený a precrimpovanie ručne by som už len z dĺžkových problémov nerobil ( a odkiaľ by si asi získala také crimpy a protikusy aby pasovali do koncovky a kliešte k tomu ).
    kupovala som plusovú koncovku na pripojenie auto-batérie......koncovka sa nerozoberá stará sa odštikne a dá sa tam nová, bola "rozožratá" a decku skapínala kára, už sa nedala poriadne pritiahnuť...a?
    lujza.j univerzálna...za 3e....

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Zjavne sa nerozumiete.Jeden hovorí o štekri-spojke dvoch al.viacerých viacžilových káblov a druhý hovorí o svorke batérie

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Michal Mäsiar Pozri príspevok
    toto myslis? http://s15.postimage.org/aejhfuqyz/stekre.png skusil som to vycistit aj komplet poistkovú skrinku, no zatial nepomohlo.
    To nie je ono. Od všetkých spotrebičov idú káble, choď po nich a zisti kam vedú - ten diel vyzerá podobne ako toto:

    a spája spotrebiče s poistkami, niekedy aj viacnásobne za sebou, tie je treba otvoriť a vystriekať, možno tiež skontrolovať uzemnenie ako spomenul kolega.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.