Zavrieť

Porady

vypoved po neplatenom volne, odstupne a vypovedna lehota

Zdravim. Nakolko mi 3 rocne dieta nevzali do skolky, so zamestnavatelom sme sa dohodli, ze ostanem rok na neplatenom volne. Rok ubehol a dohodli sme sa na vypovedi z organizacnych dovodov. Na vypovedi mam napisane, ze vypovedna lehota je 3 mesiace a dostavam odstupne za tri mesiace. Moje otazky su:
1. odstupne budem mat 3x mesacnu mzdu pred MD alebo kolko by som teraz dostavala?
2. co sa vypovednej lehoty tyka: pomer sa mi ma skoncit 30.11.2012. Mozem sa dovtedy zamestnat(ak si ovsem najdem pracu)? Kedy musim sa ist nahlasit na UPSVR? Ako je to s odvodmi pocas tejto doby?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denisamka Pozri príspevok
    v praci som dostala 2 papiere. 1 je vypoved podla par.63 kvazi ako odpoved na moju zaidost, ze chcem nastupit k 1.9 do pace a tam je posledna veta, ze vzhladom k tomu, ze som tam robila viac ako 5 rokov, vypovedna doba je 3mesiace a prafcovny pomer konci 30.11.2012 ale na 2. papieri, co je dohoda o skonceni prac. pomeru je, ze sme sa dohodli na skonceni PP k 31.8. a bude mi vyplatene odstupne vo vyske trojnasobku priem. mesacnej mzdy. Tak som na pochybach.

    Dakujem za kazdu pomoc.
    Tak potom nemáš žiadnu VD, končíš dohodou(na základe predch. výpovede z org. dôvodov) PP končí 31.8. s odstupným. 1.9. sa môžeš zamestnať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denisamka Pozri príspevok
    Zdravim. Nakolko mi 3 rocne dieta nevzali do skolky, so zamestnavatelom sme sa dohodli, ze ostanem rok na neplatenom volne. Rok ubehol a dohodli sme sa na vypovedi z organizacnych dovodov. Na vypovedi mam napisane, ze vypovedna lehota je 3 mesiace a dostavam odstupne za tri mesiace. Moje otazky su:
    1. odstupne budem mat 3x mesacnu mzdu pred MD alebo kolko by som teraz dostavala?
    2. co sa vypovednej lehoty tyka: pomer sa mi ma skoncit 30.11.2012. Mozem sa dovtedy zamestnat(ak si ovsem najdem pracu)? Kedy musim sa ist nahlasit na UPSVR? Ako je to s odvodmi pocas tejto doby?
    Dakujem
    1. Odstupné bude z predpokladanej mzdy, ktorú by si dostávala teraz.
    2.Máš VD, tú musíš odpracovať, ale môžeš mať aj iný PP. Kedže tvoj PP bude počas VD trvať, odvody bude platiť zamestnáv. z tvojej mzdy.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    s odpracovanim VD bude problem, nakolko vypoved bola z dovodu, ze zrusili miesto, cize nemam kam nastupit a dnes, ked som bola pre papiere mi zamestnavatel nic nehovoril, ze mam zajtra nastupit. Doteraz som mala neplatene volno od neho. Mam mu povedat, nech to len prepise a nedava ziadnu VD?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denisamka Pozri príspevok
    s odpracovanim VD bude problem, nakolko vypoved bola z dovodu, ze zrusili miesto, cize nemam kam nastupit a dnes, ked som bola pre papiere mi zamestnavatel nic nehovoril, ze mam zajtra nastupit. Doteraz som mala neplatene volno od neho. Mam mu povedat, nech to len prepise a nedava ziadnu VD?
    Pred začiatkom plynutia VD môžeš požiadať o skončenie PP dohodou, ešte to stíhaš, zo zákona máš nárok na odstupné a potom PP skončí dátumom, ktorý si dohodnete.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    v praci som dostala 2 papiere. 1 je vypoved podla par.63 kvazi ako odpoved na moju zaidost, ze chcem nastupit k 1.9 do pace a tam je posledna veta, ze vzhladom k tomu, ze som tam robila viac ako 5 rokov, vypovedna doba je 3mesiace a prafcovny pomer konci 30.11.2012 ale na 2. papieri, co je dohoda o skonceni prac. pomeru je, ze sme sa dohodli na skonceni PP k 31.8. a bude mi vyplatene odstupne vo vyske trojnasobku priem. mesacnej mzdy. Tak som na pochybach.

    Dakujem za kazdu pomoc.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    este dotaz: cize v pondelok sa mam ist nahlasit na UPSVRa lebo dokedy to trba urobit ak nenajdem pracu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denisamka Pozri príspevok
    este dotaz: cize v pondelok sa mam ist nahlasit na UPSVRa lebo dokedy to trba urobit ak nenajdem pracu?
    Evidencia na ÚP nie je povinná, ak chceš, aby si bola v evidencii už od 1.9., musíš sa ísť zaevidovať do 7 dní .

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    ak sa nezaregistrujem, ako to bude s odvodmi, ked tu koncim a este nemam dalsiu pracu? A zisiel by sa aj dajaky prijem uz

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denisamka Pozri príspevok
    ak sa nezaregistrujem, ako to bude s odvodmi, ked tu koncim a este nemam dalsiu pracu? A zisiel by sa aj dajaky prijem uz
    Môžeš byť aj dobrovoľne nezamestnaná, ale zo zákona musíš platiť ZP.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    chapem. este posledna otazka: ak budem evidovana na UP, oni mi asi nebudu platit odvody so SP, ze?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    denisamka Pozri príspevok
    chapem. este posledna otazka: ak budem evidovana na UP, oni mi asi nebudu platit odvody so SP, ze?
    Bude platiť len ZP.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    predsa este jedna: pred nastupom na neplatene volno po MD mi bolo povedane, ze ak som sa bola nahlasit v SP na dochodkove poistenie este pred RD, odovdy nadalej plati za mna stat do 6 rokov mojho dietata. Mam narok na podporu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.