Zavrieť

Porady

Zdanenie v zahraničí

Prosím poradiť ohľadom zdaňovania zamestnancov v zahraničí. Z-nci pracujú v ČR - vo firme ich zdaňujú a odvádzajú daň v ČR. Naša firma vystavuje fa za práce. Za 3 mesiace nám teraz zaslali ich zoznam zrazenej dane a odrátali si ju z úhrady faktúry.
Teraz prosím poradiť, ako mám postupovať pri vystavení mzdy za budúce mesiace. Mne to tak vychádza, že zdania ich v ČR- odvedú daň a v SR naša firma im zaplatí odvody do poisťovní v SR alebo nie je to tak? ( z-nci majú vystavené E101).Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    A prečo vám ich zdaňujú v ČR? Ak sú vašimi zamestnancami, sú platitelia dane na Slovensku, nie v ČR! Vy ste im povinní z vyplateného príjmu - zárobku zraziť daň podľa slovenských predpisov a túto odviesť na účet štátneho rozpočtu SR. Potom budú zdanení 2x, čo je neprípustné (Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR).

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Majiteľ mi predložil zmluvu - dočasné pridelenie zamestnancov cez agentúru . Volala som do ČR - tam mi povedali, že im vystavia potvrdenia na konci roka. Ja som im nezdaňovala príjem za 7/12 v SR. Neviem či postupujem správne. Nemám žiadnu bližššiu literatúru okolo tejto problematiky a to čo som našla, je iba jedna fráza, ktorá sa stále opakuje všade.

    Zdanenie v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.